реклама партнерів:
Головна » 2017 » Листопад » 14 » Запрошуємо на відкриття виставки «Вічність у пензлі. Пам’ятки Чернігівщини у творчості художників»
16:56
Запрошуємо на відкриття виставки «Вічність у пензлі. Пам’ятки Чернігівщини у творчості художників»
Запрошуємо на відкриття виставки «Вічність у пензлі. Пам’ятки Чернігівщини у творчості художників» 16 листопада о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкривається виставка «Вічність у пензлі. Пам’ятки Чернігівщини у творчості художників».
В експозиції представлено 68 робіт відомих художників з фондів заповідника та наданих Чернігівською міською організацією Українського товариства охорони пам’яток історії та культури: Ю.І. Химича (член Національної Спілки художників України), Л.Б. Могучова (художник-графіст), В.А. Наталушка (член Спілки художників України), А.А. Карнабеда (член-кореспондент Академії архітектури України), А.П. Макарова, О.І. Карпенка, В.А. Гринька.
Тематика полотен визначена історико-культурними особливостями регіону та його локальною специфічністю. Відтак левова частка робіт присвячена вичерпному опису виняткових збережених до сьогодні архітектурних перлин Чернігова, органічно поєднаних з навколишнім ландшафтом, зокрема, Іллінської церкви ХІ ст., Спасо-Преображенського собору ХІ ст., Борисоглібського собору ХІІ ст., П’ятницької церкви ХІІ ст., Троїцького собору XVII ст., Катерининської церкви XVIII ст. та ін. На окрему увагу заслуговують зразки дерев’яної архітектури та вітряки. Розуміючи винятковість архітектурних шедеврів, художники дбали також і про їхнє збереження та реставрацію. Зокрема, А. Карнабед брав участь у реставрації більшості храмів Чернігова, опрацюванні генеральних планів міста, а пожертви, зібрані благодійним фондом Л. Могучова за кордоном, були направлені на реставрацію чернігівських храмів.
Усі художники, роботи яких представлені на виставці, талановиті майстри архітектурного пейзажу. Площинність, сміливі кольори, гра на контрастах – характерні риси доробку художників. У роботах органічно поєднані майстерність художників та чуттєва образність. Неперевершені краєвиди рідного міста надихнули майстрів на створення робіт, на яких зупиняється плинніснь буття, переносячи глядача у минуле, оповите теплотою, особистими переживаннями та плеканням надій. На полотнах художників знайомі кожному чернігівцю образи міста, з якими пов’язані конкретні події їхнього життя, наскрізно пронизані спогадами, де архітектурні пам’ятки Чернігова – свідки тих подій.
Серед робіт – полотна А.А. Карнабеда – відомого архітектора, краєзнавця та охоронця історичної спадщини Чернігова. Цьогоріч 90-літній ювілей від дня його народження. Не маючи фахової художньої освіти, він зміг створити значну кількість різножанрових творів у техніці акварелі, пастелі, гуаші, олівців. Провідне місце належить архітектурному пейзажу. На виставці представлено частину його творчого доробку як художника, створену протягом 1946-2000 рр., що зберігається у заповіднику.

Організатори: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Чернігівські обласна і міська організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Виставка проходить у рамках 50-річчя створення Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».



Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 906 | Теги: художники, Чернігів стародавній, Андрій Карнабід | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar