реклама партнерів:
Головна » 2019 » Травень » 23 » Америка стала ближчою: телеміст між Черніговом на Нешвіллом (США) пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського
14:55
Америка стала ближчою: телеміст між Черніговом на Нешвіллом (США) пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського
Америка стала ближчою: телеміст між Черніговом на Нешвіллом (США) пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського Поспілкуватися з громадянами американського міста Нешвілл мали нагоду всі бажаючі, хто увечері 21 травня завітав до чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського. Тут пройшла скайп-конференція «Урбан-простір: культура. Формування культурного простору міст». Участь у заході взяли співробітники бібліотеки, громадські активісти, волонтери.
Місто Нешвілл відоме у США та всьому світі як центр кантрі-музики. Місто динамічно розвивається, щотижня сюди на постійне проживання прибуває понад сотня людей з інших міст США та з усього світу. Тут багато робочих місць, а для постійних мешканців є податкові пільги, – розповіли американські гості. Зараз у Нешвіллі мешкає 671 тисяча чоловік.
Чернігівці зі свого боку дивували американців історією нашого старовинного міста. Доктор історичних наук, професор Сергій Леп’явко розповів, що у часи Київської Русі Чернігівське князівство за площею було більше, ніж деякі європейські королівства. Надзвичайне зацікавлення американців викликали наші старовинні собори. Також американських гостей дуже вразили світлини з виставки «Окупований Чернігів», їм розповіли про втрати нашого міста за часів Другої світової війни.
Однією з важливих тем, піднятих під час телемосту, була роль бібліотек у формуванні культурної сфери в Україні та США. Як зауважили представники Нешвілла, у них бібліотеки давно вже перестали бути просто книгозбірнями, там проходить чимало різних культурних заходів. Про різні напрямки діяльності чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського розповіла директор Людмила Зіневич. «Наша бібліотека виконує інформаційну функцію, в тому числі й неформальної освіти для людей старшого покоління, це мистецький простір для проведення виставок, спілкування з письменниками та іншими творчими людьми, майданчик для громадських організацій, соціалізації переселенців, роботи з учасниками АТО та членами їхніх сімей», – наголосила пані Людмила.
Враховуючи політичну ситуацію в Україні, розмова вийшла далеко за межі суто тем культури. Як виявилося, хоча американці знають про Україну не так багато, але тема Голодомору та репресій проти українців за часів СРСР їм добре відома. Знають вони й про україно-російську війну на Донбасі. «Ми молимося за Україну», – сказали представники Нешвілла.
Звісно, за одну годину було неможливо обговорити всі питання, але спілкування пройшло у дружній невимушеній атмосфері, тож це не останній телеміст. Подібні заходи сприяють поширенню знань про Україну у світі, піднесенню іміджу нашої країни.
Наостанок учасники телемосту обмінялися взаємними запрошеннями відвідати Чернігів та Нешвілл.

Олена Терещенко, Чернігів.







Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 681 | Теги: бібліотека Коцюбинського, Америка-Чернігів, телеміст | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar