реклама партнерів:
Головна » 2015 » Листопад » 10 » Кабмін змінив порядок застосування обсягів «пільгового газу» для споживачів з газовим опаленням
20:08
Кабмін змінив порядок застосування обсягів «пільгового газу» для споживачів з газовим опаленням
Кабмін змінив порядок застосування обсягів «пільгового газу» для споживачів з газовим опаленням Кабінет Міністрів України Постановою № 872 від 30 жовтня 2015 року запровадив новий порядок використання пільгової ціни 3,60 гривень за кубометр газу. Нововведення вступає в дію з 1 жовтня поточного року і розповсюджується на споживачів, які опалюють газом приміщення.

Відтепер поняття «до 200 куб. м газу на місяць» скасовується, натомість буде діяти норма «до 1200 куб. м газу (включно) протягом зазначеного періоду». Тобто, норму в 1200 кубометрів газу по пільговій ціні 3.60 гривень за кубометр споживачі зможуть вибрати в термін з 1 жовтня 2015 р. по 31 березня 2016 р. За кожен спожитий понад пільговий ліміт кубометр газу споживачі сплатять єдину ціну 7,188 грн.

«Якщо норму в 1200 кубів буде використано до кінця опалювального сезону, то решта газу буде нараховуватися по вищій ціні – 7,188 грн. за кубометр. Також хочемо нагадати споживачам, що пільгова ціна 3,6 гривень не розповсюджується на квітень», - зазначив директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.

Так як нововведення вступили в дію лише з 4 листопада, нарахування за природний газ, спожитий у жовтні, було здійснено виходячи з пільгової ціни, яка діяла на норму до 200 куб. м на місяць. Якщо, наприклад, сім’я за жовтень використала 250 куб. м газу, то сума до сплати становитиме 1079,4 грн.: 200 куб. м х 3,6 грн. = 720 грн., 50 куб. м х 7,188 грн. = 359,4 грн. За підсумками споживання газу у листопаді таким споживачам автоматично буде зроблено перерахунок, виходячи з норми 1200 куб. м на опалювальний період. Різниця у вартості газу залишиться на особистому рахунку споживача і буде врахована при здійсненні наступних нарахувань.

«Оскільки сама Постанова вступила в дію 4 листопада, а в документі йдеться про запровадження пільгового ліміту в 1200 кубометрів з 1 жовтня, то ми хочемо поінформувати споживачів, що розрахунок за жовтень буде вестися виходячи з двох цін на газ - все що спожили до 200 кубів - по 3,6 грн., все що зверх - по 7,188 грн. Втім, за підсумками листопада ми зробимо вам коригування і перерахуємо обсяги жовтня і листопада по 3,60», - поінформував перший заступник голови правління «Чернігівгазу» Сергій Савченко.

Окремих роз`яснень потребують нарахування за газ для пільговиків та отримувачів субсидій. В Постанові зазначено, що для розрахунків субсидій пільговий обсяг газу розподілятиметься рівними частинами - по 200 кубів на місяць.

Для споживачів, які використовують природний газ для приготування їжі або приготування їжі та підігріву води протягом року продовжує діяти єдина ціна газу – 7,188 грн. за 1 куб. м палива.

Довідка:
Основною сферою діяльності ПАТ «Чернігівгаз» є розподіл природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 600 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів. Нашими споживачами є 349,5 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.

Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Чернігівська ТЕЦ, Облтеплокомуненерго, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод, Корюківська фабрика технічних паперів.

Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 830 | Теги: Чернігівгаз, пільги, газове опалення | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar