реклама партнерів:
Головна » 2019 » Листопад » 10 » 10 листопада. Великомучениці Параскеви П’ятниці
19:56
10 листопада. Великомучениці Параскеви П’ятниці
10 листопада. Великомучениці Параскеви П’ятниці Сьогодні Церква вшановує великомученицю Параскеву П’ятницю.
Цей день у давнину святкували лише жінки і дівчата – не пряли, не шили, не прали, не в’язали і навіть не розчісували волосся. Також жінки приносили до церкви прядиво. Звідси й інша назва святої Параскеви — Параскева-лляниця, або Параскева-конопляниця. На Покутті перед святою П’ятницею молодиці та дівчата виходили на вулицю, показували одна одній прядиво, пряжу. Особливо старалися дівчата похвалитися своєю роботою перед хлопцями і майбутніми свекрухами. Парубки на Параскеву постували аби Господь послав вродливу і хазяйновиту дружину. Дівчата – щоб вдало вийти заміж, а також, щоб майбутній чоловік не був п’яницею. Їм цього дня не можна було сміятися і співати. Також не можна цього дня щось позичати і віддавати, щоб «не віддати щастя».

Прикмети на Параскеву: «Якщо день сонячний, то чекай теплої зими, хмарно – всередині грудня будуть сильні морози». Якщо цього дня йде дощ, наступного року не буде груш.

З іменинами вітайте Параску, Стефана,Максима, Івана, Арсенія, Дмитра.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату", на фото П’ятницька церква в Чернігові — унікальний витвір майстрів останнього періоду давньоруської архітектури. Її було споруджено в кінці ХІІ — на початку ХІІІ ст. на чернігівському посаді біля торгу і названо на честь святої Параскеви-П’ятниці — покровительки торгівлі, сільського господарства, сім’ї.Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 737 | Теги: П’ятницька церква, прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar