реклама партнерів:
Головна » 2020 » Листопад » 1 » 13 листопада – відзначення пам’яті жертв Батуринської трагедії
19:18
13 листопада – відзначення пам’яті жертв Батуринської трагедії
13 листопада – відзначення пам’яті жертв Батуринської трагедії Просимо журналістів і керівників місцевих органів влади, а також всіх організаторів заходів, звернути увагу на дату відзначення пам’яті жертв Батуринської трагедії та деякі особливості термінології.
1) Коли вшановувати пам’ять жертв Батуринської трагедії 1708 року?
Ця трагічна історична подія відбулася 2 листопада 1708 року за існуючим тоді ЮЛІАНСЬКИМ календарем. Його часто ще називають «старий календар» або «старий стиль».
Проте, День пам’яті в наш час — 13 листопада за сучасним ГРИГОРІАНСЬКИМ календарем.
До речі, перехід з юліанського на григоріанський календар (його часто називають «новим») у нашій країні був здійснений за рішенням Малої Ради Центральної Ради Української Народної Республіки від 25 лютого 1918 року.
Іншими словами, якщо ми хочемо відзначити пам’ять жертв Батуринської трагедії точно у день події, то необхідно перевести дату трагедії за юліанським календарем на дату за григоріанським календарем: з 2 листопада 1708 року на 13 листопада 2020 року.

2) Чи правомірно війська тодішнього агресора під командуванням Олександра Меншикова, які безпосередньо відповідальні за військовий злочин і злочин проти людяності — Батуринську різанину, називати «московськими військами», може все ж таки правильно буде «російські війська»?
У 1708 році цар Петро Перший очолював державу під назвою «Московське царство». Держава Московське царство існувала з кінця 15 століття. Так, у Соборному Уложенні 1649 року використано назву «Московское государьство».
У 1721 році Петро Перший проголосив себе імператором, а назву держави було змінено на «Всеросійська імперія».
Таким чином, правомірно називати війська тодішнього агресора, які здійснили військовий злочин і злочин проти людяності щодо військовополонених і цивільного населення міста Батурин держави Військо Запорозьке (історики називають цю державу «Гетьманщина»), саме як «МОСКОВСЬКІ війська».

Сергій БУТКО, Український інститут національної пам’ятіПереглядів: 1369 | Теги: Імперія, Сергій Бутко, Батуринська трагедія | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar