реклама партнерів:
Головна » 2019 » November » 19 » 19 листопада. Церква вшановує святителя Павла, патріарха Константинопольського
12:46
19 листопада. Церква вшановує святителя Павла, патріарха Константинопольського
19 листопада. Церква вшановує святителя Павла, патріарха Константинопольського Церква цього дня вшановує святителя Павла, патріарха Константинопольського, сповідника.
Колись у сиву давнину, ще до доби глобального потепління, саме з Павлом пов’язували льодостав – замерзання річок і озер. Після Павла стовідсотково можна було очікувати майже зимової погоди – снігу й добрячого холоду. Також казали: «Йде сніг – чекай сніжну й добру для озимини зиму».

А ще на Павла селяни приносили з клуні вінок часнику й вішали в оселі, щоби відганяв нечистих духів і різноманітні хвороби. Ще з часів Київської Русі часник вважався універсальним оберегом і лікувальним засобом. Його використовували в ритуально-магічних і медичних цілях. У деяких народів, зокрема у балканських і карпатських слов’ян, навіть існував своєрідний культ часнику. Згідно з етіологічними легендами, часник походив із зубів Ірода, Юди, або відьми після їхньої смерті. Зубчик часнику носили в кишені під час Масниці, напередодні Різдва, дня святого Юрія, Івана Купали. Часником креслили хрестики на дверях, ним змащували всі пороги. Напередодні Великого Посту всім членам родини необхідно було ковтнути по зубчику часнику. Ним натирали дітей від наслання, “відьомського ока” тощо. Зубчик часнику кидали в колодязь, щоби вода була “чистою й швидкою”. На Західній Україні горілку закушували часником, який вмочували у мед; потім тим медом на лобі малювали хрестики, як оберіг від різноманітних хвороб. Існувало повір’я, що коли перестане родити часник, то наблизяться «останні часи».

Іменинники сьогодні Павло, Лука, Герман, Микита, Анатолій, Арсеній, Микола, Олександра, Єфросинія, Клавдія.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формата"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 546 | Теги: церковні свята, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar