реклама партнерів:
Головна » 2008 » Листопад » 1 » "Чернігівстандартметрологія": Як нас дурять. Частина перша – м’ясо та ковбаси
19:55
"Чернігівстандартметрологія": Як нас дурять. Частина перша – м’ясо та ковбаси
Мабуть, кожного із нас хоч раз обманювали як покупця. Особливо часто страждають люди довірливі, літні, нетверезі або просто щасливі та неуважні. Продавці дуже добре знають психологію покупців і використовують наші слабкості.
Чим ми ризикуємо, купуючи м’ясо чи ковбасу – розповіла начальник лабораторії з випробовування харчових продуктів і продовольчої сировини ДП "Чернігівстандартметрологія" Наталія Коновець.

Краща риба - ковбаса
Кожний житель області у середньому вживає близько 5 кілограмів м’яса і м’ясопродуктів на місяць – говорить Головне управління статистики Чернігівщини. Тобто на сім’ю з 3 чоловік – 15 кілограмів, півкіло на день! Немало. А оскільки м’ясо та ковбаси – продукти недешеві, і спокуса обдурити покупця величенька.
Ковбас зараз багато, навіть дуже багато. І покупцю дуже важко вибрати найкраще поєднання ціни та якості.
Щоб збільшити обсяги продажу, виробники можуть розбавляти ковбасний фарш водою, кров’ю, соєю та іншими не дуже апетитними додатками. А можуть – використовувати дешевшу сировину.
Традиційна сировина для ковбас – це м’ясо жиловане, шпиг свинячий, сіль, цукор, прянощі та нітрити.
Але виробники додають і молочні білки, соєві додатки, емульсії зі свинячої шкіри, продукти гідролізу кісток, пуху, пір’я, вовни, різні субпродукти, крохмаль кристалічний, целюлозу, каррагінан та його солі, харчові добавки.

Навіщо підкрохмалюють ковбасу
Крохмаль у ковбасах – стратегічно важливий продукт. Він утримує вологу. Таку ж роль виконують і декстрин, інулін тощо.
Порахуємо: ковбаса із вмістом лише 2-4% крохмалю утримує води на 25% більше, ніж такий же виріб без крохмалю. А волога - це вага. Тобто – наші гроші.
Перевірити, чи є у ковбасі крохмаль, дуже просто. Треба капнути на зріз йоду. Якщо продукт посиніє – будьте певні, виробники вашу ковбасу "підкрохмалили".

Ковбаси теж "колються"
Буває так. Постачальники завозять до магазину партію ковбаси із підвищеним вмістом вологи. Згодом вода випаровується, вага, відповідно, зменшується. Що роблять продавці, щоб не лишитися без прибутку? Беруть шприци та вводять воду всередину ковбаси. При цьому різати вироби не погоджуються, і продають тільки цілими палками.
Інколи до магазину завозять теплі вироби, нібито щойно з м’ясокомбінату. Вага такої ковбаси більше, ніж у холодної. У результаті – той же обман.

Линяють при високій температурі
Часом при варці сосиски чи сардельки "линяють", тобто фарбують воду у рожевий колір. Це свідчить про те, що до їх складу входять фарбники - або натуральний буряковий сік, або фуксин, або спеціальні "ковбасні барвники".
Чи безпечне "борошно" на ковбасі?
Іноді покупець звертає увагу, що поверхня ковбаси вкрита білим нальотом, ніби обсипана борошном.
Такий наліт складається із непатогенних мікроорганізмів (дріжджові грибки, мікрококи, бактерії тощо). Вони безпечні для здоров’я.
Достатньо витерти наліт – і ковбасу можна спокійно їсти. Тому стандарти дозволяють протирати ковбаси з білим нальотом рослинною олією.
Але не варто купувати ковбасу, якщо вона липка! Такою вона стає, коли починається гнилісне розкладання. Колір продукту при цьому змінюється на сірий, сірувато-зелений, відчувається кислий дріжджовий запах.

Ковбаси "лікують" антибіотиками?
Щоб подовжити термін придатності ковбас, зокрема, варених, реалізатори можуть вводити у них різні антибіотики. Для них це благо, бо дозволяє продавати вироби, особливо нарізані, на кілька днів довше.
Аби не потрапляти на гачок, краще вибирайте ковбаси добре відомих вам виробників та класичних найменувань: Московська, Любительська, Салямі та інші. А не "Московська нова", "Докторська люкс" тощо.

Напівфабрикати – зона ризику
Багато хто зараз не любить морочитися із котлетами чи пельменями – краще купити готові заморожені напівфабрикати.
Виявляється, і тут нас можна запросто обдурити! Виробник замість котлетного м’ясного фаршу цілком може зробити фарш із субпродуктів (вимені, легень і так далі), або фарш із м’яса диких тварин. Виявити таку підміну на смак та запах буде важко, тому доводиться вірити виробнику.
М’ясні напівфабрикати після розморожування мають дуже маленький термін реалізації (24-36 годин). І краще не брати такі продукти, якщо на них написано надто великий термін реалізації.
Буває і так, що продавці заморожуванням приховують вади товару. Наприклад, котлети уже "із запашком", гнилісні процеси почалися, пішла пліснява. Час викинути зіпсований продукт. Але натомість його заморожують, неприємний запах не відчувається – можна продавати!

Щоб цього уникнути, порада та ж – купуйте продукти добре відомих вам виробників та продавців. Фірмові кіоски, наприклад, завозять напівфабрикати щодня.

Обов’язково читайте усе, що написано на упаковці. Склад продукту та термін його реалізації – це інформація для покупця.
І не забудьте взяти і зберегти чек! Тільки з ним ви зможете відстояти свої права, якщо м’ясні чи інші продукти виявляться неїстівними.

Підготувала прес-служба ДП "Чернігівстандартметрологія"Категорія: Громада та влада | Переглядів: 1509 | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar