реклама партнерів:
Головна » 2008 » Грудень » 16 » Чернігівське "ноу-хау" - клуби за місцем проживання
20:14
Чернігівське "ноу-хау" - клуби за місцем проживання
Чернігівське Виповнився рік з часу створення комунального закладу "Позашкільний навчальний заклад "Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання".
Як упродовж цього часу змінилася робота клубів за місцем проживання і чи є вони наразі альтернативою вуличним розвагам підлітків, під час прес-конференції розповіли Чернігівський міський голова Олександр Соколов, заступник міського голови з гуманітарних питань Оксана Тунік-Фриз, керівник комунального закладу "Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання" Віталій Сливко, начальник відділу у справах сім'ї та молоді міськради В'ячеслав Голуб.
О.Соколов вважає, що реформування закладів позашкільної освіти за місцем проживання на сьогодні має позитивні результати і є гідною альтернативою вуличним розвагам дітей та підлітків, що пов'язані із шкідливими звичками. При створенні нового комунального закладу вивчено і враховано кращий досвід європейських країн, а також наших сусідів, зокрема, роботу з дітьми за місцем проживання у Гомелі (Республіка Білорусь).
"Міська влада намагається протидіяти впливу негативних явищ у молодіжному середовищі. І один з варіантів цієї роботи – відновлення і налагодження діяльності клубів за місцем проживання", - сказав він. На його думку, за рік, що минув з часу створення комунального закладу, робота з дітьми за місцем їх проживання набула якісно нового рівня.
О. Тунік-Фриз підкреслила, що відновлення системи клубів за місцем проживання у рамках комунального закладу позашкільної освіти є чернігівським "ноу-хау", оскільки у жодному місті України у такому вигляді вона не існує. Заступник міського голови висловила подяку колективу закладу, оскільки за короткий проміжок часу зроблено масштабну роботу. На її переконання і надалі "Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання" будуватиме свою стратегію діяльності задля розвитку змістовного дитячого дозвілля. Нещодавно центр отримав ще одне приміщення, а найбільший клуб розпочне свою роботу у мікрорайоні Масани. Наразі там тривають ремонтні роботи.
В. Голуб нагадав, що ідея і методи роботи з дітьми та підлітками у клубах за місцем проживання – не нова. За часів Радянського Союзу це була реально діюча мережа, підпорядкована системі ЖЕКів. У часи незалежності України система клубів збереглася, однак їй не приділялася належна увага. І минулого року було прийнято рішення створити комунальний заклад, що об'єднав би клуби за місцем проживання і дозволив безкоштовно, з користю та змістовно проводити свій вільний час дітям і підліткам у мікрорайонах Чернігова. "Не ставати на шлях асоціальних форм поведінки, а використовувати свій вільний час для розвитку особистості та мати можливість для позитивної самореалізації – з такою метою працюють клуби за місцем проживання", - уточнив В. Голуб.
Як розповів керівник комунального закладу В. Сливко, на сьогодні у Чернігові працюють 20 клубів за місцем проживання, які об'єднують 1,5 тисячі дітей. За його словами, у травні завершився процес передачі клубів із ЖЕКів "Центру", а у вересні повністю сформовано кадровий потенціал установи. "Ми стали на шлях оновлення кадрів, залучення молодих спеціалістів, але і врахування та збереження кращого досвіду, що був у клубах", - зазначив В. Сливко.
Зараз активно працюють усі клуби за місцем проживання. "У клубах збережено усі гуртки і секції, що реально працювали, крім того, створено ще низку нових ", - запевнив керівник Центру. Також підписано нові договори про співпрацю у галузі позашкільної освіти з іншими закладами і організаціями міста, що працюють в цій сфері. Спільно з громадськими організаціями уже проведено кілька акцій, заходів, ігротек.
Однак потребують вирішення проблеми поліпшення матеріально-технічної бази клубів, проведення ремонту приміщень, належної фінансової підтримки. "Зроблено перші кроки з покращання клубного дозвілля за місцем проживання і ця робота буде продовжуватися", - наголосив В. Сливко.
По закінченню прес-конференції журналісти відвідали кілька клубів за місцем проживання.

Джерело: http://www.chernigiv-rada.gov.ua

Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1021 | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar