реклама партнерів:
Головна » 2009 » Січень » 10 » Виставка до 100-річчя від дня народження Степана Бандери
22:34
Виставка до 100-річчя від дня народження Степана Бандери
Виставка до 100-річчя від дня народження Степана Бандери У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відкрилася виставка до 100-річчя від дня народження видатного українського політика, провідника ОУН (Організації Українських Націоналістів), полум’яного борця за незалежність України – Степана Бандери.
Тут представлено матеріали з наукової бібліотеки музею: книжки, світлини, статті, що присвячені очільнику боротьби за вільну Україну.
С.Бандера народився у с. Старий Угринів на Івано-Франківщині
1 січня 1909 р. Навчався на рільничому факультеті Львівської політехніки. У 1929 р. став членом ОУН. За участь у теракті проти польського міністра внутрішніх справ був засуджений владою Польщі до страти. Згодом вирок замінено на довічне ув’язнення. Під час німецької окупації з 1941 по 1944 р. знаходився у концентраційних таборах Заксенхаузен та Оранієнбург як український націоналіст. Після Другої світової війни оселився у Німеччині, де проводив організаціну роботу закордонної частини ОУН.
Підступно вбитий агентом КДБ у жовтні 1959 р. у Мюнхені.

Джерело: Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М. Коцюбинського, http://kotsubinsky.at.ua/news/2009-01-06-33Категорія: Людина. Особистість | Переглядів: 1311 | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar