реклама партнерів:
Головна » 2009 » Січень » 15 » Правозахисники відстоюють свої права
18:12
Правозахисники відстоюють свої права
Правозахисники відстоюють свої права Апеляційний суд Чернігівської області відмовив у задоволенні позову Чернігівського обласного центру зайнятості до керівника Чернігівського Центру Прав Людини. Судова епопея тривала майже 9 місяців.
Все почалося з того, що під час засідання круглого столу в Чернігівській обласній державній адміністрації на тему „Участь громадськості, державних установ та релігійних організацій у ресоціалізації засуджених після звільнення з установ виконання покарань” керівник Чернігівського обласного Центру зайнятості Падалка Л.В. дуже болісно сприйняла висловлювання щодо існування проблем з працевлаштуванням громадян. Як зазначено в позові „....відомості негативно вплинули на імідж та ділову репутацію служби зайнятості області, а також завдали моральних переживань керівнику”.
Прикро, що замість конструктивного діалогу подальше спілкування знайшло продовження в судах у вигляді позову про захист честі, гідності та ділової репутації державної служби зайнятості Чернігівської області. Крім того, було заявлено вимоги вибачитися перед директором Чернігівського обласного Центру зайнятості Падалкою Л.В. та стягнути моральну шкоду.
Спочатку суд першої інстанції прийняв заочне рішення на користь позивача, яке пізніше було скасовано, а справу призначено до судового розгляду. Проте і після судового розгляду рішення суду було слово в слово ідентичне попередньому.
Справедливість відновив апеляційний суд, який після ретельного вивчення обставин справи рішення районного суду скасував і постановив нове рішення – у задоволенні позову Чернігівського обласного центру зайнятості до Підгорного О. В. про захист честі, гідності та ділової репутації державної служби зайнятості Чернігівської області, відшкодування моральної шкоди та зобов’язання вибачитися перед директором обласного центру зайнятості – відмовити.
Отже, кожен має право на захист своєї репутації, честі та гідності, але вимоги цього захисту треба урівноважувати з інтересами вільного обговорення питань, що мають суспільне значення.
Сподіваємося, що керівники державних структур та органів місцевого самоврядування прагнутимуть забезпечувати дотримання законності та прав громадян, а отже, сприйматимуть результати незалежних досліджень як один зі способів виявлення проблемних питань для подальшого прийняття рішень з мінімізації їх наслідків.

P.S. Згідно ст. 10 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» кожен має право на свободу вираження поглядів. Згідно зі ст. 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Відповідно до ст.9 Закону України „Про інформацію” всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей.

Джерело : Чернігівський Центр Прав Людини
Автор : Нестеренко Сергій
Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 975 | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar