реклама партнерів:
Головна » 2009 » Січень » 24 » Вперше в Україні, у Чернігові, відбулася репрезентація книги «Крути. Січень 1918 року». Фото учасників бою під Крутами
19:40
Вперше в Україні, у Чернігові, відбулася репрезентація книги «Крути. Січень 1918 року». Фото учасників бою під Крутами
Вперше в Україні, у Чернігові, відбулася репрезентація книги «Крути. Січень 1918 року». Фото учасників бою під Крутами Чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз’яснюючи світло від цього символу.
Олена ТЕЛІГА
Епіграф до книги «Крути. Січень 1918 року»

“Документальна розповідь про героїчну подію нашої історії – бій під Крутами». Саме так оцінив Президент України Віктор ЮЩЕНКО у вітальному слові до читачів нову книгу «Крути. Січень 1918 року». Це сьогодні найповніший збірник документів, матеріалів, досліджень про легендарну подію в історії Української революції 1917 – 1921 років. Його створили активісти громадської організації «Історико-культурологічне товариство «Герої Крут» (м. Київ): голова редакційної колегії видання – доктор історичних наук, співробітник Інституту історії України НАН України Сергій БІЛОКІНЬ, упорядник – голова Ради товариства, народний артист України Ярослав ГАВРИЛЮК, науковий консультант – начальник відділу меморіалів та музейної справи Українського інституту національної пам’яті Олександр КУЧЕРУК, головний редактор – директор Видавничого центру «Просвіта» Василь КЛІЧАК. У підготовці фоліанту (840 сторінок) брали участь такі члени цієї громадської організації, відомі в Україні діячі, як Почесний президент національно університету «Києво-Могилянська академія» В’ячеслав БРЮХОВЕЦЬКИЙ, подружжя докторів історичних наук з Інституту історії України НАН України В’ячеслав і Людмила ГРИНЕВИЧІ, академік Іван ДЗЮБА, поет Іван ДРАЧ, академік Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, доктор історичних наук з Національного університету імені Тараса Шевченка Віктор КОРОТКИЙ.

19 січня 2009 р. на прес-конференції в прес-клубі «Ділове слово» в управлінні у справах преси та інформації Чернігівської облдержадміністрації Я. ГАВРИЛЮК і В. КЛІЧАК підкреслили, що книга «Крути. Січень 1918 року» є підсумок десятирічної праці історико-культурологічного товариства «Герої Крут».
Збірник поділяється на сім розділів: I. «Документи 1917 – 1918 рр.» (вміщено 147 документів!!!), II. «Спогади», III. «Документи 1919 – 1939 рр.», IV. «Документи 1939 – 1945 рр.», V. «Матеріали 1946 – 2008 рр.», VI. «Дослідження», VII. «Крути. Кіносценарій». На початку вміщено документи, які характеризують і ілюструють події доби Української Народної Республіки.
Більшість документів та матеріалів є надзвичайно цінними, зовсім не відомими і маловідомими. Зокрема, подається список і фотокартки встановлених учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року, схеми і карти бойових дій.
Найважливішими, на думку Я. Гаврилюка, є зібрані спогади учасників та очевидців бою під Крутами, їх рідних та близьких. Зрозуміло, що спогади, які зроблені по свіжих подіях, особисті враження та переживання не можуть бути об'єктивними, та часто супроводжуються плутаниною в датах. Насамперед це стосується дати бою (29 січня). Написані ж спогади у пізніший час теж містять неточності. Проте саме, так би мовити, інтимність цих записів і публікацій є важливою і характерною, вони дають відчуття часу й епохи, роблять зрозумілішими переживання, наміри та стремління цілого покоління українських державників.
Для збірника підібрано документи з різних джерел: окремі видання, збірники, газети, періодика, архівні матеріали. Найраніші датуються березнем 1917 року, а останні 2008 роком. Дати створення документів подаються за юліанським календарем (старим стилем) до часу запровадження в УНР григоріанського календаря (нового стилю), тобто до 1 березня 1918 року.
Книгу випущено на замовлення Державного комітету телебачення та радіомовлення України за програмою «Українська книга».
Після прес-конференції відбулася зустріч упорядника Я. ГАВРИЛЮКА та видавця книги В. КЛІЧАКА в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації з його слухачами та представниками громадськості.

Організатори презентації нового видання про Крути: управління у справах преси та інформації, управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів спільно з представником Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області.

Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1487 | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar