реклама партнерів:
Благодійна акція «З думкою про здоров’я чернігівців» - 24 Липня 2009 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2009 » Липень » 24 » Благодійна акція «З думкою про здоров’я чернігівців»
12:31
Благодійна акція «З думкою про здоров’я чернігівців»
Благодійна акція «З думкою про здоров’я чернігівців» Кожен чернігівець з проблемами сердцево-судинної системи зможе безкоштовно пройти медичне обстеження за місцем проживання.
Це стане можливим завдяки благодійній акції “З думкою про здоров’я чернігівців”. Про її деталі розповідали Валерій Зуб – головний міський онколог, Оксана Тунік-Фриз – заступник Чернігівського міського голови, Анна Романова – голова Об’єднання “Громадська думка” та Людмила Нікуліщева – волонтер Громадської організація “Вікторія”.
За даними медиків, найчастіше жителі Чернігівської області помирають від серцево-судинних захворювань. Друге місце у списку причин смертності посідає онкологія. При чому, перше місце в структурі онкологічних захворювань посідає рак молочної залози. Від цієї хвороби помирають не лише жінки, а й чоловіки. За даними Міністерства охорони здоров’я, щороку в Україні реєструється 15 тисяч випадків раку молочної залози. В Чернігівській області – понад 300. На думку лікарів, така висока смертність від цих хвороб пов’язана з несвоєчасним медичним обстеженням. Саме це і стало причиною ініціювання акції з безкоштовних медичних обстежень.
Як розповіла голова “Громадської думки” Анна Романова, акція розпочинається 3 серпня і триватиме до 11 жовтня 2009 року. Протягом цього терміну всі чернігівці мають можливість безкоштовно пройти медичне обстеження серцево-судинної системи та в разі потреби отримати направлення на мамографію, яку також в рамках цієї акції можна зробити безкоштовно. Протягом цих 10 тижнів до кожного мікрорайону приїжджатиме спеціально обладнаний автомобіль з лікарями. Звернувшись до пересувного медичного пункту, кожен бажаючий зможе зробити кардіограму, поміряти тиск, отримати професійну консультацію лікаря-кардіолога. Активісти організації спільно з лікарями вже розробили 54 маршрути та графік поїздок. Такі пересувні медичні центри працюватимуть з 12 до 19 години в кожному районі міста. “Зараз ми уточнюємо місця розміщення таких автомобілів в кожному мікрорайоні, - повідомила Анна Романова. – Остаточний графік буде надрукований в газеті “Еспрессо”. Організатори акції розраховують на те, що обстеженням зацікавляться не лише літні люди, а молодь та люди середнього віку. Окрім газети „Еспрессо” інформаційну підтримку акції надають газета „Чернігівські відомості” та WebTv.
Головний міській онколог Валерій Зуб розповів, що роботу медичних автомобілів забезпечуватимуть кардіологи з великим професійним досвідом. “Кожен, хто звернеться за консультацією, зможе отримати професійну допомогу у досвідчених лікарів, - зазначив пан Зуб. – Людям не треба стояти в чергах, щоб попасти на прийом до лікарів. Лікарі самі приїдуть до них”. Говорячи про те, скількох людей зможуть щодня прийняти лікарі, пан Зуб зазначив, що якісне медичне обстеження зможуть пройти в середньому 50 чоловік. Тож за весь час акції понад 3000 чернігівців зможуть перевірити стан свого здоров’я.
Заступник Чернігівського міського голови Оксана Тунік-Фриз зазначила, що акція є дуже важливою для міста. І міська влада її повністю підтримує. “Я знаю, як часто людям не вистачає часу для того, щоб приділити увагу своєму здоров’ю, - сказала пані Тунік-Фриз. – Те, що лікарі приїдуть до кожного мікрорайону, зекономить час чернігівцям та зробить медичну допомогу більш доступною”.
Людмила Нікуліщева, волонтер організації “Вікторія” закликала всіх жінок скористатися можливістю пройти безкоштовну мамографію. “Я багато працюю з жінками, які пройшли через рак молочної залози, - сказала пані Нікуліщева. – Більшості з них вдалося б уникнути операції, якби вони своєчасно звернулися за допомогою до лікаря”.
На завершення всі учасники зустрічі закликали чернігівців не бути байдужими до свого здоров’я та пройти безкоштовне медичне обстеження.

Оксана КлименкоКатегорія: Медицина | Переглядів: 1022 | Теги: медицина, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar