реклама партнерів:
Головна » 2019 » Листопад » 21 » 21 листопада. Церква вшановує Архістратига Михаїла, Михайло сповіщає про зиму
09:44
21 листопада. Церква вшановує Архістратига Михаїла, Михайло сповіщає про зиму
21 листопада. Церква вшановує Архістратига Михаїла, Михайло сповіщає про зиму Сьогодні Собор Архістратига Михаїла та інших небесних Сил безплотних.
Слово «собор» у назві цього свята має подвійний зміст: це зібрання вірян у церкві для спеціального богослужіння на честь Архістратига Михаїла, а також саме свято, присвячене всьому сонму ангелів. Архістратиг Михаїл – воєначальник небесних ангельських сил. За повір’ям, очолюване ним військо ангелів перемогло і скинуло з небес сатану. Відтоді його вважають непримиренним борцем із дідьками. За народними повір’ями, саме архістратиг Михаїл приходить до померлого, аби забрати душу на небо. Самостійно вийти з тіла вона не може. Прикметно, що душі грішників він дістає ножем, а праведників – гілочкою базиліку (васильків). В Болгарії цього дня жінки не працювали, щоби їхні чоловіки дочасно не вмерли. Остерігалися цього дня й рвати нитки – через те, що Михаїл міг зненацька «обірвати нитку життя». Він також «зважує» всі добрі чи погані справи. В Сербії перед його іконою ставлять певні дари, щоб уникнути важкої смерті.

Щодо народного календаря, то всі чули про те, що Михайло неодмінно має сповістити про зиму, бо «приїжджає на білому коні». Старі люди казали: «З Михаїла зима морози кує». Але, цей день знаменитий і своїми відлигами. Якщо цього дня відлига – не жди санного шляху до Миколи; «Іній – на великі сніги, а туман – на відлигу». Після Михайла остаточно закінчувався сезон весіль.

З іменинами вітайте Михайла.

За матеріалами УкрінформКатегорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 748 | Теги: Архістратига Михаїла, прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar