реклама партнерів:
Головна » 2019 » Листопад » 25 » 25 листопада. Святителя Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського
14:02
25 листопада. Святителя Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського
25 листопада. Святителя Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського Сьогодні святителя Іоанна Милостивого, патріарха Александрійського.
Майбутній святий народився в заможній сім’ї на Кіпрі в VІІ столітті. Здобув чудову освіту, одружився, невдовзі з’явилися діти. Але тут почалася смуга жорстких випробувань: у чоловіка померла спочатку дружина, потім діти, батьки… Іоанн пережив дуже важку депресію, впоратися з якою йому допомогла міцна віра в Бога. Хоча він і не став ченцем, але всі знали про його строге аскетичне життя. Згодом його обрали патріархом. На цій високій посаді Іоанн зажив всенародної любові. Він знав поіменно всіх жебраків Александрії, жодного разу нікому не відмовляв у милостині, викупляв з полону невільників, давав притулок безхатькам. Він допомагав, утішав, розраджував, мирив. Після кончини Іоанна його було канонізовано в лику святителя. В історії Церкви, а також у пам’яті десятків поколінь вірян він назавжди залишився Милостивим.

У давнину цього дня годилося вчинити милостиню: калачем, хлібом, гривнею, добрим словом, адже Сам Господь казав: “Милості хочу, а не жертви...” (Мт. 9:10-13). Милостивість належить до найбільших людських чеснот. У цьому світі, де панують радше обопільний зиск, обмін, обережність, тверезий розрахунок, прагматизм, справжня милість, так само як і щедрість, трапляється рідко. Прикметно, що в церковнослов’янській мові “щедрий” означає “милостивий”. “Щедрий і милостивий Господь”, неодноразово співається у псалмах.

Вітайте з іменинами Івана, Костянтина, Володимира, Олександра, Дмитра.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 506 | Теги: церковні свята, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar