реклама партнерів:
Головна » 2019 » Листопад » 26 » 26 листопада. Церква вшановує пам’ять святителя Іоанна Златоуста
11:22
26 листопада. Церква вшановує пам’ять святителя Іоанна Златоуста
26 листопада. Церква вшановує пам’ять святителя Іоанна Златоуста Церква цього дня вшановує пам’ять святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського, одного з найвідоміших проповідників християнства, неперевершеного оратора і стиліста, одного з засновників Константинопольської патріархії.
Іоанн народився в Антіохії. Був дуже обдарованим, здобув чудову освіту. Міг зробити блискучу чиновницьку кар’єру, але обрав шлях чернецтва. В 398 році його призначають архієпископом на Константинопольську кафедру, сподіваючись, що він, людина «книжна» й «не від світу цього», буде слухняним статистом при імператорському дворі, але можновладці помилилися: Іоанн одразу ж виявив абсолютну незалежність і за будь-яких обставин керувався лише євангельськими принципами. До того ж, він піддавав нищівній критиці правлячу верхівку і деяких священників. Невдовзі в Іоанна з’явилася сила-силенна ворогів як серед світської влади, так і серед церковників. Зрештою все закінчилося тим, що імператриця Євдоксія заслала Іоанна Златоустого на Кавказ. Там він і відійшов до Господа. Останніми його словами були: «Слава Богу за все!».

Іоаннові Златоусту моляться в стані важкого відчаю, скорботи, а також прагнучи набути ораторського хисту. Він є не тільки покровителем адвокатів, але й вишивальниць. Щодо народних прикмет, то вважалося, буцімто на Іоанна земля востаннє зітхає і завмирає на цілісіньку зиму. «На Златоуста у полі пусто», — казали колись селяни. Городяни ж, услід за землею, теж мабуть зітхали.

З іменинами вітайте Івана.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 692 | Теги: Івана Златоуста, прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar