реклама партнерів:
Головна » 2019 » Листопад » 29 » 29 листопада. Церква вшановує апостола Матвія
11:24
29 листопада. Церква вшановує апостола Матвія
29 листопада. Церква вшановує апостола Матвія Церква в передостанній день осені вшановує євангеліста Матвія, одного з дванадцяти апостолів і найближчих учнів Ісуса, автора першого канонічного Євангелія – від Матвія. Ім’я Матвій перекладається як «Дар Божий».
Про цього апостола відомо не так вже й багато. Левій Матвій був митарем або, кажучи по-сучасному, податківцем. Ця професія відома з давніх часів: податки – один із стовпів, на яких стоїть держава. Податківець завжди був поміж двох вогнів: правителі вимагали безперебійних надходжень до казни, а простий люд, з якого ті ж таки податки збиралися – ненавиділи митарів тихою ненавистю. До того ж, митарі в Стародавній Юдеї перебували на службі у римського прокуратора Юдеї (по суті в окупантів) і вважалися зрадниками. Спілкуватися з митарями було не тільки не бажано, але й грішно. Матвій спокійно займався своєю справою, аж поки його не помітив Христос і не покликав за Собою. Чоловік, наче все життя тільки того й чекав – встав і пішов услід за Спасителем, не питаючи, «куди» й «навіщо». За переказами, євангеліст Матвій загинув мученицькою смертю, проповідуючи Слово Боже чи то в Ефіопії, чи то в Грузії.

Як би хто там на чому не приїжджав – Михайло на білім коні чи Ганна на рябій кобилі, але тільки відсьогодні остаточно замерзає земля. Наші пращури казали: «На Матвія кінь боїться груди», «На Матвія горобці збираються в табунці». Хоча, могла цього дня бути і відлига. Тоді казали: «На Матвія зима потіє».

Апостол Матвій є покровителем всіх бухгалтерів, податківців, митників і фінансистів.

Іменинники сьогодні Матвій, Михайло, Іван, Микола, Віктор, Василь.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 467 | Теги: Матвія, прикмети, церковні свята | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar