реклама партнерів:
Головна » 2019 » Листопад » 4 » 4 листопада. Казанської ікони Божої Матері
13:56
4 листопада. Казанської ікони Божої Матері
4 листопада. Казанської ікони Божої Матері Сьогодні Казанської ікони Божої Матері, а також рівноапостольного Аверкія, єпископа Ієрапольського.
Образ Богородиці Казанської був і залишається одним із найбільш улюблених і шанованих серед православних християн. На Казанську зазвичай припадав пік весіль. Люди вірили, що якщо одружитися саме цього дня – подружнє життя буде довге і щасливе. Весільні обряди колись були дуже цікавими. Наприклад на Чернігівщині, як бувало весілля, дарували батюшці заквітчану стиглими ґронами калини курку. Також пильно спостерігали: “Хто перве з молодих вступить до церкви, або у кого первого свічка в руках потухне — то попереду и вмре”.

Щодо святого Аверкія, то він жив у ІІ столітті й був єпископом. Йому моляться про зцілення від різних душевних хвороб, депресій, а також мандрівники.

Казанський день вважався остаточною межею переходу від осені до зими – міцно сковується земля, а відтак «морозцям дорогу вказує». Якщо цього дня небо заплаче, то слідом за дощем прийде зима. Коли зранку дощить, то надвечір має піти сніг – ознака ранніх підсніжників навесні.

День ангела нині у Івана, Володимира, Олександра, Василя, Олександра, Анни, Єлизавети, Миколи, Григорія.

За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву "Чернігівського формату"
Категорія: ЦІКАВИНКИ | Переглядів: 703 | Теги: церковні свята, прикмети | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar