реклама партнерів:
Головна » 2021 » Січень » 16 » «Цеглинка для рідного храму» про відродження Чернігівської єпархії
17:56
«Цеглинка для рідного храму» про відродження Чернігівської єпархії
«Цеглинка для рідного храму» про відродження Чернігівської єпархії У новому науково-популярному виданні «Цеглинка для рідного храму» йдеться про історію відродження Чернігівської єпархії. Його автори: просвітяни Юрій Соболь і Василь Чепурний. Дослідження вийшло завдяки обласній бюджетній програмі підтримки книговидання.

Книга спрямована на збереження в історичній пам’яті обставин та дійових осіб українського церковного відродження від кінця 1980-х років до початку 2000-х. Ці обставини важливі для патріотичного виховання та утвердження української державності на теренах Чернігівщини.
Чепурний та Соболь залучили до дослідження джерела, які досі не перебували у науковому обліку: від рідкісних самвидавних праць до архівних документів.
Додаткову цінність, як пишуть автори, виданню надають спогади біля десятка учасників відновлення церковного життя в останні десятиліття ХХ століття та світлини, які дотепер практично ніде не публікувалися. Тож у книзі вміщені спогади Надії Лук’яненко, Петра Кириченка, Дарії Євсієнко, Сергія Ковбуся, Лариси Куровської, Віктора Молочка, Тамари Непомнящої, Софії Боби, Олега Сіренка. У новому виданні використані фото Сергія Шумила, Лариси Куровської, Бориса Рябка, о. Михаїла Якубіва.

Як зазначає на сторінці facebook Василь Чепурний: «По- суті, це - завершення року 2020, адже ця книга тоді готувалася і мала вийти. Бо саме осінь 2020 року є 30- річчям фактичного відновлення української Церкви на Чернігівщині, зокрема, і візиту в Чернігів Патріярха Київського і всієї України Мстислава Скрипника. Тоді було весело: інструктори обкому комуністичної партії перевдягалися у колгоспників, а диякониха московської церкви кричала про пилки в руках петлюрівців, якими різали комуністів…»
«Безумовно, воно не є абсолютно досконалим, але, як зауважив представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко, описуваний нами період та й тема є суцільними білими плямами для істориків, попри відносну недавність згадуваних подій», - додає Чепурний характеризуючи видання.

«Цеглинка для рідного храму» знадобиться і вчителям, і студентам та й усім, хто цікавиться історією церковного життя.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1857 | Теги: церква, Василь Чепурний, Черніігвська єпархія, книга, Юрій Соболь | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar