реклама партнерів:
Чи допоможе перейменування вулиць Чернігова краще жити? - 4 Червня 2015 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2015 » Червень » 4 » Чи допоможе перейменування вулиць Чернігова краще жити?
06:12
Чи допоможе перейменування вулиць Чернігова краще жити?
Чи допоможе перейменування вулиць Чернігова краще жити? «Чернігів європейський. Повертаємо історичну пам’ять та справедливість» — так зветься збірка, яка щойно побачила світ під егідою обласного товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка.
Представлення видання відбудеться 4 червня, у четвер, о 14.00 у приміщенні обласного товариства «Просвіта» (як це не дивно, але адреса — вулиця терориста Воровського, 10).
Мета збірки — допомогти суспільству і владі в декомунізації Чернігова, як древнього українського міста, значно загидженого комуністичними назвами та іншими топонімічними позначками. Скажімо, хіба можна порівняти назви вулиць — Єлецька чи Бєлінського? Воскресенська чи Мурінсона? Громадська чи Борисенка? У першому випадку — історія, у другому — російсько-комуністичні наліпки, що до історії відношення мають, як її викривлення.
Збірка побачила світ завдяки підтримці молодіжної громадської організації «Центр прогресивної молоді «АПЕЛЬСИН» та обласної організації Народного Руху України, за результатами конкурсу ваучерів з організаційної підтримки ОГС за сприяння ІСАР «ЄДНАННЯ» за фінансування Уряду Швеції.
У книзі подані праці Володимира В’ятровича «Куди веде вулиця Леніна? Розмова про майбутнє країни», Сергія Горобця «Десовєтизація Алеї героїв у Чернігові: як комунориги захищають більшовицьких «ідолів», Василя Чепурного «Чи допоможе перейменування вулиць краще жити?», Сергія Чернякова «Чи повернеться стародавній Чернігів до історичних назв?», Сергія Соломахи «Чернігів на шляху відновлення історичної пам’яті та справедливості» та «Правові засади перейменування вулиць». Останній виступив і упорядником збірки.
У ній також подані правові підстави перейменування вулиць, пропозиції щодо включення науковців, фахівців та представників громадськості до складу робочої групи з розробки концепції розвитку культурно-історичного середовища Чернігова, перелік вулиць, що мають бути перейменовані, а також перелік вулиць, провулків, проспектів та площ міста Чернігова з відомостями про дати перейменування, історичні назви.
Видання адресоване молоді, політичним і громадським діячам, посадовим особам, історикам, краєзнавцям та всім, хто щиро вболіває за європейське майбутнє України.

Прес-клуб «Просвіта»

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1094 | Теги: декомунізація, перейменування вулиць, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar