реклама партнерів:
Головна » 2010 » Липень » 13 » Чому слід багато пити
20:27
Чому слід багато пити
Чому слід багато пити Як часто ми чуємо від лікарів пораду: пити якомога більше води. Але зазвичай не звертаємо на це належної уваги. Можливо, й починаємо збільшувати кількість вживаної рідини, та здебільшого запалу надовго не вистачає. Перші 2—3 дні ми п’ємо, чітко відміряючи потрібні літри, та згодом починаємо забувати і зрештою зовсім махаємо на це рукою.
Тож розгляньмо, який зв’язок існує між кількістю випитої води і нашим самопочуттям. Можливо, це допоможе нам серйозніше поставитися до поради лікарів.
Від нестачі води можна померти. Саме через зневоднення гинуть люди в пустелі. Згадаймо Саїда з кінофільму «Біле сонце пустелі». Сухов знайшов його з типовими ознаками зневоднення — сухий язик, гаряча шкіра, сплутана свідомість. Тільки заходи, які вжив Сухов, аби врятувати Саїда, в реальному житті не врятували б його, бо за такого ступеня зневоднення ні склянка води, ні поливання голови з чайника вже не допоможуть. У такому стані один шлях — до лікарні, під крапельницю зі спеціальним розчином.
Але якщо ви думаєте, що в наш час зневоднення загрожує тільки мандрівникам-екстремалам, то помиляєтеся. Воно може настати і в більш прозаїчних умовах — удома, на роботі, під час відпочинку біля моря або під час екскурсії пішки. Багато хто з нас і не підозрює, що страждає від хронічного зневоднення.
Скажи мені, скільки ти п’єш, і я скажу, що в тебе болить, — так можна перефразувати відоме прислів’я. Ізраїльські лікарі запевняють, що багато хвороб мають лише одну причину — хронічну нестачу рідини. І це правда. Вода очищає наше тіло зсередини приблизно так само, як водяний струмінь змиває бруд зовні. Разом з водою з організму виводяться шкідливі речовини і токсини. Основна частина цього процесу відбувається в нирках, де утворюється сеча. Коли води недостатньо, кількість сечі зменшується, а концентрація токсинів у крові зростає. З’являються симптоми інтоксикації — головний біль, загальне нездужання, відчуття втоми. Нестача води шкодить і самим ниркам — у них накопичуються солі, які з часом перетворюються на ниркові камені.
А група британських учених на чолі з Девідом Льюїсом нещодавно довела, що недостатня кількість вжитої рідини може бути причиною хронічного нежитю і частих застуд, бо суха слизова оболонка носа і горла не може протистояти мікробам і вірусам. Щоб боротися з непроханими гостями, слизова має бути вологою, а для цього потрібно багато пити. За даними Льюїса, люди, що випивають на день менш 3 склянок води, страждають від застуди і хронічного нежитю в п’ять разів частіше, ніж ті, хто випиває 8 склянок. Нестача рідини призводить також до стійких запорів.
Людину, яка «не дружить» зі склянкою води, можна легко впізнати по шкірі. Вона має нездоровий колір, на ній чіткіше виступають зморшки. Не випадково знамениті манекенниці і голівудські актриси починають розповідь про свою дієту із згадки про воду — без двох літрів мінералки зірки не уявляють свого дня.
Скільки потрібно пити? В ізраїльських медиків на це запитання є проста і ясна відповідь. Щодня слід вживати не менш як 2—2,5 літра води, тобто приблизно 10—12 склянок. Це норма для здорової людини, яка більшу частину дня перебуває в тіні. Тим же, хто працює під відкритим небом у спекотну погоду або відпочиває на відкритому повітрі і при цьому дуже пітніє, потрібно пити більше.
Як визначити, чи достатньо ви п’єте? Не варто орієнтуватися на відчуття спраги. Коли в роті пересохло, а бажання пити стає нестерпним, це вже свідчить про початок зневоднення. Правильніший індикатор — кількість і колір сечі. Якщо сеча світло-жовтого кольору і виділяється рясно — це означає, що все гаразд. Темний колір і невеликий об’єм — сигнал про брак рідини в організмі. У нормі в здорової людини повинно виділятися до 1,5 літра сечі на день.
Пити потрібно постійно протягом дня, навіть коли не дуже хочеться. Бажано за один раз випивати не більше однієї склянки. Існує думка, що протягом 15 хвилин організм здатний засвоїти не більше 200 мл рідини — все решта надходить у сечовий міхур, не наситивши клітини вологою.

Підготувала Олеся СТЕПАНОВА.
Джерело: "Здоров"я і довголіття"




Категорія: Медицина | Переглядів: 1300 | Теги: вода, медицина, поради | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar