реклама партнерів:
Головна » 2021 » Лютий » 8 » Дизайнер Дмитро Караулов підтримав ідею зробити пішохідною вулицю в центрі Чернігова
20:51
Дизайнер Дмитро Караулов підтримав ідею зробити пішохідною вулицю в центрі Чернігова
Дизайнер Дмитро Караулов підтримав ідею зробити пішохідною вулицю в центрі Чернігова Дизайнер і активіст спільноти «Еко Місто» Дмитро Караулов висловився за те, аби ініціатива з перетворення вулиці Святомиколаївської у Чернігові на пішохідний простір, була підтримана.

Нагадаємо, минулого тижня у міській раді чиновники обговорили цю ініціативу, яку запропонував начальник управління культури Олександр Шевчук. Він вважає, що ділянка вулиці від філармонії до перехрестя з вулицею Серьожнікова має бути пішохідною.

Зрештою у мерії прийшли до думки, що доцільно залишити все, як є, але при цьому зробити ремонт на цій дорозі вже у 2021 році.

Дмитро Караулов наводить власні аргументи на користь того, чому 170 метрів вулиці біля філармонії має бути пішохідним. Він не згоден з аргументами міського голови та начальника ЖКГ щодо ускладнень роботи для інкасаторів, підприємців та комунальників, які з виробничих потреб мусять заїжджати сюди автівками. Мовляв, у кожному випадку можна знайти компроміс.

Також дизайнер наводить приклад вулиці Strøget у столиці Данії Кобенгафні. Там, за його словами, протягом першого ж року зміни статусу на пішохідну, вулицею стали ходити на 35 % людей більше, а за 20 років кількість місць у ресторанах зросла на понад 80%, а вулична активність в цілому – на 400%.

«У чернігівської вулиці показники можуть стати більш вражаючими, бо на відміну від ситуації у Копенгагені, зараз там немає взагалі жодних умов для пересування пішки і проведення дозвілля», – переконаний Дмитро Караулов.

Два ближчі нам приклади – площа Ринок у Львові, вулиця Сагайдачного у Києві, вулиця Яворницького у Дніпрі та площа Міцкевича у Івано-Франківську.

За словами дизайнера, вулиця Святомиколаївська у Чернігові відповідає критеріям успішного пішохідного шляху, які визначили експерти NACTO (американської Національної асоціації службовців міського транспорту).
Це – вдале розташування між двох комерційно активними вулицями (Серьожникова та проспект Миру); насиченість (поруч філармонія, новий офісний центр, крамниці, кафе та ресторани) та привабливість (невисока післявоєнна забудова і та сама філармонія).

Дмитро Караулов вважає, що Святомиколаївська вулиця може стати «яскравим прикладом насиченого подіями міського життя» і може стати місцем проведення вуличних фестивалів, мистецьких івентів тощо.

Сергій Кириченко, сайт 0462Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1235 | Теги: вулиця Святомиколаївська, Чернігів, пішохідна | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar