реклама партнерів:
До Дня незалежності України: виставка «Крізь віки» художника Олеся Солов’я - 19 Серпня 2020 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2020 » Серпень » 19 » До Дня незалежності України: виставка «Крізь віки» художника Олеся Солов’я
19:08
До Дня незалежності України: виставка «Крізь віки» художника Олеся Солов’я
До Дня незалежності України: виставка «Крізь віки» художника Олеся Солов’я 20 серпня о 14.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкривається виставка талановитого майстра пензля Олеся Солов’я «Крізь віки».

Олесь Соловей – знаний художник в сучасному мистецькому просторі України. Художник-монументаліст, живописець-станковик, педагог, мистецтвознавець-дослідник і популяризатор творчості свого вчителя –Миколи Стороженка, очільник кафедри живопису та композиції Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, доцент, заслужений діяч мистецтв України.

Представлені в чернігівському Колегіумі твори художника присвячені Дню Незалежності України. Спектр робіт обумовлено однією ідеєю – історія Батьківщини та її знакові місця в долі країни. Починаючи від 1990 року, творчість митця зазнає різних стильових трансформацій, але рефлексії до історичного минулого та сьогодення України є одними з визначальних у його доробку. Любов до живопису та історії є рівновекторними величинами в його творчості. Його тематичні картини сповнені філософського осмислення історичних колізій минулого й сучасного трибу життя. Автор відшукує відповідні зображальні засоби сповнені метафор та художніх алюзій, що майстерно вписані у живописну канву його напівабстрагованих полотен, запрошуючи цим глядача до діалогу, спонукаючи його ставати співучасниками творчого дійства. Живописна пластика цих полотен експресивно вписана у вертикальні форми, що створюють композиційні конструкції в яких опроявлються зримі обриси історичних особистостей і подій.

Натомість краєвиди представляють різний спектр авторської мови: від декоративізму, символізму, кубофутуризму до експресивного імпресіонізу. Пантеістична залюбленість автора до рідного виднокраю та виїзди на пленери в Україні, накопичило не лише емоційні та колористичні відчуття, але створило певні серії робіт присвячені різним історичним куточкам: Волині, Поділля, Буковини, Криму, Карпатам та Київщині. На виставці представлено лише частку з цих творчих подорожей створених у пейзажному жанрі, що становить вагому частину творчості автора.

Віриться, що виставка стане не лише знайомством чернігівців та гостей Сіверської землі з творчістю Олеся Солов’я, а й відкриє їм красу і велич рідної землі, її історичного буття в час нових суспільно-політичних та міжнародних викликів, коли Україна вкотре відстоює свою Незалежність і своє право на суверенне майбуття.

Виставка картин «Крізь віки» в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» працюватиме до 20 вересня 2020 р.

Джерело: Чернігів стродавнійКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1694 | Теги: Олесь Соловей, картини, виставка, Чернігів стародавній | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar