реклама партнерів:
Головна » 2021 » Січень » 27 » Фотодокументальна виставка «Пам’яті героїв Крут» - на вебсайті Державного архіву області
15:40
Фотодокументальна виставка «Пам’яті героїв Крут» - на вебсайті Державного архіву області
Фотодокументальна виставка «Пам’яті героїв Крут» - на вебсайті Державного архіву області Бій під Крутами між оборонцями української державності та більшовицькими військами – одна з найтрагічніших сторінок Української революції 1917–1921 років. Завдячуючи стійкості київських студентів та курсантів, наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, під час якого, на жаль, потрапила в полон й була розстріляна більшовиками частина студентів. Відомо, що за часів радянської влади події під Крутами замовчувалися. Вшановувалася пам'ять крутян українським студентством в еміграції, українською діаспорою та вояками УПА.

За часів незалежної України документи, присвячені бою під Крутами, стали доступні широкому загалу. Частина з них увійшла до оновленої фотодокументальної виставки «Пам’яті героїв Крут», експонування якої розпочато 25 січня 2021 року на вебсайті Державного архіву Чернігівської області в розділі «Документальні виставки онлайн».

Частина документів присвячена вшануванню пам’яті молодих вояків у період 1918–1945 років.

У 2021 році виставку доповнено матеріалами з книг, що перебувають на зберіганні у науково-довідковій бібліотеці архіву.

Ознайомитися з виставкою можна за посиланнямКатегорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1197 | Теги: Крути, ЧОДА, Документи, виставка | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar