реклама партнерів:
Головна » 2022 » Листопад » 4 » Круглий стіл «Андрій Карнабіда – лицар чернігівських старожитностей»
19:18
Круглий стіл «Андрій Карнабіда – лицар чернігівських старожитностей»
Круглий стіл «Андрій Карнабіда – лицар чернігівських старожитностей» Запрошуємо 07 листопада 2022 року о 14.00 годині на круглий стіл «Андрій Карнабіда – лицар чернігівських старожитностей», присвячений 95-річчю з дня народження українського архітектора, мистецтвознавця, краєзнавця, автора понад 500 статей та книг, присвячених пам'яткам Чернігова та Чернігівщини, нарисів-путівників по Чернігову, перекладених кількома мовами.
Захід відбудеться в приміщенні коворкінгу Центральної бібліотеки ім. М.Коцюбинського за адресою вул. Княжа, 22. Модератор – Величко Віктор Миколайович, мистецтвознавець, член Головної ради Українського товариства охорони памʼяток історії та культури.
Андрій Карнабіда – автор понад 500 статей, нарисів та книг, присвячених пам'яткам Чернігова та Чернігівщини. У 1983 році брав участь у розробці карт та доборі ілюстрацій до видання «История городов и сел УССР. Черниговская область» (російськомовне видання). Протягом 1985–1990 років підготував 166 статей про пам'ятки історії та культури Чернігівщини і Київщини до «Свода памятников истории и культуры Украинской ССР» (не був виданий). У 1990 році підготував 67 статей про пам'ятки архітектури та історії до енциклопедичного довідника «Чернігівщина», був науковим консультантом видання.
Є автором статей про А. Карташевського, А.Є. Білогруда (спільно з А.К. Адругом), П.Д. Барановського, Л.Б. Могучова, Г.В. Борисовича, Д.С. Ліхачова, В.В. Чепелика, Г.Н. Логвина, М.М. Ґе (спільно з Л.Д. Максимовою), Б.О. Рибакова, а також про пам'ятки Чернігова, Одеси, український модерн, тощо.
Одним з перших серед архітекторів звернув увагу на ефективність конвекторів як обігрівальних пристроїв майбутнього (Карнабіда А. Зручно, дешево, красиво. Конвектори — один з ефективних засобів обігріву приміщень / А. Карнабіда // Деснянська правда. – 2 серпня 1960).
Автор нарисів-путівників по Чернігову, перекладених кількома мовами (1969).

Управління культури та туризму Чернігівської міської радиКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1177 | Теги: Андрій Карнабід, пам'ятки, старовина, Чернігів | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar