реклама партнерів:
Головна » 2020 » Квітень » 27 » Легенда про Синій колодязь у селі Верба на Коропщині
18:51
Легенда про Синій колодязь у селі Верба на Коропщині
Легенда про Синій колодязь у селі Верба на Коропщині На в'їзді у село Верба є "Синій колодязь". Багато легенд пов'язано з історією цього колодязя.
В часи війни Русі з монголо-татарами територія села була захоплена ворогами, а в урочищі Колодяжному був розташований ворожий табір.
Одного разу монголо-татарський хан захотів напитися води прямо з колодязя. Вода тут була достатньо близько, тому що в колодязі було сильне джерело. І коли хан нахилився до води, з його голови спав золотий шолом і втопився у колодязі. Скільки не намагалися вичерпати воду з колодязя, все було марно. Шолом так і залишився на дні колодязя. І тоді хан, боячись, що його меч може дістатися ворогу, опустив його на дно колодязя.
Згідно тій же легенді, в цьому урочищі заховане награбоване монголо-татарами добро, яке вони вирішили сховати у пещері неподалік від колодязя, щоб забрати його на зворотному шляху. Однак їх військо було розбито, а клад так і залишився на своєму місці. Багато хто хотів знайти скарби, але нікому поки що це не вдалося. Знайти місце, де сховані коштовності, можна тільки один раз на рік, коли сонце на сході освічує гору своїми променями.
Вода цьому колодязі дійсно має лікувальні властивості. Люди, відправляючись в дорогу, брали з собою воду в глиняному посуді, щоб вона залишалася холодною декілька днів. Взимку, на Водохреща, люди брали з колодязя воду і святили її, так як вона допомогала від всяких недугів ( за матеріалами веб-сайту туристичного потенціалу Коропського району Чернігівської області korop-tour.org.ua).

Фото Ольги ЧепигиПереглядів: 144 | Теги: Ольга Чепига, Верба, колодязь, Корощина | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar