реклама партнерів:
Головна » 2018 » Листопад » 25 » Лукаві! Не плутайте жертв з організаторами злочину!
10:46
Лукаві! Не плутайте жертв з організаторами злочину!
Лукаві! Не плутайте жертв з організаторами злочину! З виступу Василя Чепурного, почесного голови обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, заступника голови обласної організації Народного Руху України, на траурному заході біля П'ятницької церкви Чернігова на вшануванні жертв Голодомору:

Голодомор офіційно визнано злочином. А кожен злочин має організатора, замовників і виконавців. Хто ж вони? І чому, якщо не на офіційному заході починаєш говорити про Голодомор, часто чути - мовляв, українці самі винні, бо сусіди доносили на сусідів, односельці приходили відбирати останнє зерно...

Це ж мене намагаються переконати, що два мої прадіди - Самійло Чепурний і Євсентій Ященко з Авдіївки нинішнього Сосницького району, самі винні, що голодні були, обездвижені і сиділи перед смертю на печі, звісивши ноги в ночви, підставлені моєю бабою Лисаветкою, а їх відповідно дочкою і невісткою. Бо в ті ночви з їх опухлих, порепаних ніг стікала сукровиця. Самі, виходить, вони винні, що відмовлялись від тої подоби їжі, яку готувала баба Лисаветка - відмовлялися, щоб вижили їх внуки, а мої батько і дядьки. Вони вижили, а мої прадіди - герої, бо своєю смертю врятували рід.

Це ж мене намагаються переконати, що то земляки- авдіївці самі винні, що у баби Лисаветки відібрали останній вузлик квасолі, яку вона заховала в люльку до мого, тоді маленького батька, і останню цибулю, яку вона сховала під гній в давно опустілий хлів. Та цибуля, до речі, так і зогнила в Макошино, на пристані. А мене намагаються переконати, що це самі українці надумалися відбирати в моєї баби ту цибулю і звозити її для зогниття у Макошино.

Лукаві!

Нагадаю, що українським судом за президентства Ющенка визнано в числі організаторів Голодомору 7 осіб і при всій політкоректності того списку - там тільки один українець, Влас Чубар. А решта - грузин Джугашвілі (бандитська кличка Сталін), поляк Косіор, два росіяни - Павєл Постишев і Вячеслав Молотов та два євреї - Лазар Каганович і Мендель Хатаєвич. Один українець!

Зрештою, якщо на стороні Третього Рейху воювали більше мільйона росіян - чомусь ніхто не каже, що росіяни самі винні у війні. Якщо в концтаборах євреї були капо і охоронцями - ніхто ж не каже, що євреї самі винні у знищенні євреїв. Якщо, зрештою, грузин Джугашвілі очолював усю репресивну систему СРСР - ніхто ж не звинувачує грузинський народ у репресіях. Чому ж ми, українці, повинні мучитися самокатуванням, накинутим нам зі сторони, якщо серед виконавців злочину були і українці?!

Але ж я нагадаю, що до 1953 року навіть компартію України очолювали неукраїнці. Років тридцять компартія України була за національним складом неукраїнською. Органи ЧК- ГПУ- НКВД також очолювали неукраїнці і майже не було їх у "тройках", що виносили смертні вироки.

А хто ж винен? Радянська влада, комуністична партія? Так, але не зовсім, адже на Нюрнберзькому трибуналі судили не просто нацизм, а конкретних його організаторів. І німецький народ досі платить за злочини своїх дідів і прадідів.

Якщо кажемо, що винен СРСР, то є єдина країна, яка проголосила себе правонаступницею - Росія. Вона й має відповісти за злочини Голодомору.

Так як і ми пам'ятаємо, що не були українцями всі ті кагановичі та хатаєвичі - всі ті комісари в кожаних тужурках, всі ті хаї в кожаних штанях, як називали жінку Щорса - вони були євреями. І чи ж дивно, що саме Росія та Ізраїль відмовляються визнати Голодомор геноцидом українського народу?

А ми й досі боїмося назвати організаторів вбивств мільйонів українців та піддаємося на переплутування виконавців з організаторами злочину.

... В цей день треба поплакати, і помолитися, але мусимо затямити: тільки тоді, коли ми, стиснувши кулаки і зуби, будемо готові замість свічок у вікнах виставити автомати і кулемети - тільки тоді переможемо ворога".

На мітингу-реквієм 24 листопада в Чернігові виступили також заступник голови ОДА Наталія Романова, заступник міського голови міста Чернігова Олександр Ломако, Сергій Бутко – історик і представник Інституту національної пам’яті в Чернігівській області.
Заупокійну літію відправив владика Євстратій – керуючий Чернігівською єпархією УПЦ КП, архієпископ Чернігівський і Ніжинський.

Фото Сергія ЧерняковаКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 691 | Теги: мітинг-реквієм, голодомор, Чернігів, Василь Чепурний | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar