реклама партнерів:
Головна » 2016 » January » 24 » Мазепинський храм на Чернігівщині може стати московським?
20:16
Мазепинський храм на Чернігівщині може стати московським?
Мазепинський храм на Чернігівщині може стати московським? Голова сільської ради Дігтярівки у Новгород-Сіверському районі заохочує створення православної громади московської церкви, яка підпорядкована країні, що є агресором стосовно України. Так не повинно бути! Звернення до влади!

Голові Чернігівської обласної ради Вдовенку Ігорю Станіславовичу
Директору Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації Должиковій Ірині Олександрівні
Голові Новгород-Сіверської районної ради Чернігівської області Кауфману Вячеславу Марковичу


Храм святої Покрови Божої Матері у с. Дігтярівка Новгород-Сіверського району має неоціненне історичне значення. Його було збудовано у 1708 році і освячено у 1710 році на замовлення і коштом гетьмана Івана Мазепи,. Тут молився гетьман за Україну перед історичною зустріччю з королем Швеції Карлом ХІІ, яка відбулася 30 жовтня 1708 року біля с. Дігтярвка. У 60-ті роки ХХ ст. вона зазнала нахабної руйнації від рук голови місцевого колгоспу Нестора Школьного.

Проте місцева владна вертикаль Новгород-Сіверщини, яку створив за своїм «образом і подобієм» колишній президент Леонід Кучма і представники якої, фактично до сих пір керують районом, не зуміла знайти кошти на відродження національного надбання. Українці готувалися занести церкву до «Чорної книги втрачених пам’яток». Але сталося чудо! Всупереч бездіяльності місцевої влади, меценати з рядів української діаспори США та Канади виділили кошти на ремонт та реконструкцію храму. Розпочалося його відродження. Проте раптово місцева влада, в особі сільської голови, Тетяни Школьної зайняла дуже дивну і безгосподарську позицію. Пані Тетяна проігнорувала зустрічі з єпископами УПЦ КП владикою Іларіоном та Євстратієм, які відвідали Дігтярявку, більше того вона визнала недоцільною власну зустріч із представниками діаспори, які виділили кошти на відродження пам’ятки.

Натомість, Тетяна Школьна почала заохочувати створення на території підзвітної їй громади православної громади, але вже Московського патріархату, яку очолив якийсь діяч, який нещодавно з’явився у селі і який має «гіпнотичний» вплив на сільську голову, адже декілька років тому з її уст линула патріотична риторика і от з появою новосельця її погляди змінилися. Для потреб новопосталої громади вона виділила приміщення колишнього дитячого садка. При цьому, вона постійно уникає зустрічі з настоятелем парафії УПЦ КП о. Святославом (Павленко), от для зустрічі з прихильниками УПЦ МП час у неї є.

Не занурюючись у релігійні диспути, залишимо їх богословам. Пані голова може бути вірною УПЦ МП, але вона не має права ігнорувати меценатів, які жертвують кошти на відродження святині і відмовлятися зустрічатися з ними, це які мінімум безглуздо. Вона не має права ігнорувати заходи, які відбуваються на території с. Дітярівка за участю жителів цього села та найвищих достойників УПЦ КП, віддаючи перевагу прихильникам іншого патріархату.

Зазначимо, що така поведінка сільського голови с. Дігтярівка провокує міжконфесійний конфлікт у селі та спотворює міжнародний імідж України. Українська діаспора прямо або опосередковано фінансує відродження національних та релігійних святинь у смт. Батурин Бахмацького району та с. Дігтярівка Новгород-Сіверського, коштами меценатів з-за кордону впроваджуються десятки доброчинних проектів у Чернігівській області: наприклад «Україно-канадська бібліотека» у м. Чернігові, волонтерська допомога ЗСУ, пластовий табір на Козелеччині та багато чого іншого. Натомість нерозумні дії Тетяни Школьної можуть зменшити у рази бажання діаспори допомагати Чернігівщині.

Просимо голову Чернігівської обласної ради, відділ у справах релігії департаменту ОДА та голову Новгород-Сіверської районної державної адміністрації РДА зменшити ризик міжконфесійного конфлікту та зменшити іміджеві втрати перед українською діаспорою завдані головою сільської ради с. Дігтярівка Новгород-Сіверського району.

Олександр Ясенчук, командир відокремленого підрозділу «Самооборона Майдану» у Чернігівській області,
Юніс Аскеров, депутат Деснянської районної у м. Чернігові ради, член ВО «Свобода»,
Юрій Соколов, голова постійної комісії з питань забезпечення законності, депутатської діяльності протидії корупції, регламенту Новозаводської районної у м. Чернігові ради, голова парафіяльної громади козацького православного стану св. вмч. Пантелйомона Цілителя.

Джерело: Біла хата.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 988 | Теги: храм Покрови Божої Матері, с. Дігтярівка, Новгород-Сіверський район | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar