реклама партнерів:
Головна » 2021 » Грудень » 18 » На Чернігівщині, в Холминській ТГ, відкрито краєзнавчий музей «Українська світлиця»
09:00
На Чернігівщині, в Холминській ТГ, відкрито краєзнавчий музей «Українська світлиця»
На Чернігівщині, в Холминській ТГ, відкрито краєзнавчий музей «Українська світлиця» 17 грудня в Холминській ТГ відкрито краєзнавчий музей на території Камківського старостинського округу «Українська світлиця».
Про це інформує Холимнська ОТГ.

Ідея зберегти спадщину села Камка виникла в старости Івахненка Володимира Володимировича вже давно. Бо нині всі свої оселі оновлюють на сучасний лад, а мине ще кілька десятків років – і молоде покоління навіть не уявлятиме у якому побуті жили їхні бабусі та прабабусі, з чого їли, що вдягали. Про це інформує староста с. Камка .
Засновник музею Івахненко Володимир вирішив зберегти народне надбання для майбутніх поколінь і помістити його в єдину хатинку – світлицю, яку можуть відвідувати всі охочі. Розмістили у приміщенні старовинні столи, лавки, рушники, вишиванки, глиняний посуд, речі домашнього вжитку, картини, старовинний одяг й оформили все у вигляді сільської світлиці.
Запросили всіх на відкриття музею, були присутні на цьому прекрасному святі: селищний голова Василь Чеботарь та перший заступник селищного голови Олег Василенко прибули з подарунком, начальник ВОКМС Холминської селищної ради Ольга Защита, керуюча справами ( секретар) Тетяна Полторацьката, спеціаліст комунального майна Людмила Ярошенко та жителі села Камка та гості громади .
Староста проводив екскурсію по музейній світлиці, що облаштована в приміщенні колишнього старостату.
На канікули та літню відпустку до Камки приїжджають багато дітей і дорослих. Тепер і місцеві жителі, і гості можуть ознайомитись із витоками історії, завітавши до світлиці. Ініціатори створення музею запрошують всіх бажаючих принести в подарунок до сільського музею з свого горища давно забуту старовинну річ, староста цьому тільки зрадіє.
Нарешті здійснилася давня мрія старости Івахненка Володимира Володимировича відносно створення музею. Господар на відкритті пригощав всіх гостей своїми смаколиками (картоплею в мундирі, вареники з сиром, свіженьке сало з проріззю, солоні огірочки, помідори, домашня ковбаса, мариновані грибочки, печені яблука, мед).

Запрошуємо гостей до музею «Українська світлиця» в село Камка!Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 3681 | Теги: старовина, Холми, музей, Чернігівщина | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar