реклама партнерів:
Головна » 2009 » Листопад » 24 » На Чернігівщині вирішено створити державний історико-культурний заповідник «Садиба Лизогуба»
20:39
На Чернігівщині вирішено створити державний історико-культурний заповідник «Садиба Лизогуба»
На Чернігівщині вирішено створити державний історико-культурний заповідник «Садиба Лизогуба» Президент України Віктор Ющенко 19 листопада 2009 року підписав Указ «Про деякі заходи зі збереження визначних пам'яток історико-культурної спадщини селища Седнів Чернігівської області».
Відповідно до Указу, Кабінету Міністрів разом із Чернігівською обласною державною адміністрацією доручено вжити заходів щодо створення державного історико-культурного заповідника «Садиба Лизогубів» у селищі Седнів Чернігівської області. Передбачено також забезпечення розроблення науково-проектної документації з визначення історичного ареалу селища Седнів, меж територій пам'яток національного значення та затвердження їх зон охорони. В Указі також йдеться про проведення ремонтно-реставраційних робіт комплексу Воскресенської церкви, інтер'єрів Георгіївської церкви, а також робіт з упорядкування території парку, прилеглого до садиби Лизогубів.
Уряд зобов'язаний передбачити фінансування зазначених заходів під час підготовки проекту бюджету.
Чернігівській обласній державній адміністрації доручено забезпечити впорядкування та озеленення території селища Седнів за участю громадських організацій.
В Указі передбачено також проведення у селищі Седнів культурно-мистецьких заходів, зокрема щорічного літературно-мистецького свята «Седнівська осінь», живописних пленерів, симпозіумів із різних видів професійного та народного мистецтва, концертів класичної та народної музики, камерних театральних вистав і літературних читань.

Довідка. Седнів (давньоруське місто Сновськ) нині селище міського типу Чернігівського району Чернігівської області.
Місто Сновськ відоме ще за часів Київської Русі. Вперше згадується у 1068 році, як місто-фортеця Сновськ, у Іпатівському літописі. У Седневі збереглися архітектурні споруду: унікальна дерев'яна церква у традиційних формах споруджена у 1715-1747 рр.; Воскресенська церква побудована 1690 р. чернігівським полковником Яковом Лизогубом, як родинна усипальниця; кам'яниця з двоярусною вежею зведена в кінці 17 століття.

Джерело: "Чернігів стародавній"Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1519 | Теги: музей, Чернігівщина, Седнів, Лизогуб | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar