реклама партнерів:
Головна » 2020 » Квітень » 16 » На Чернігівщині зафіксовано масовий мор бджіл
18:06
На Чернігівщині зафіксовано масовий мор бджіл
На Чернігівщині зафіксовано масовий мор бджіл В Срібнянському районі на Чернігівщині зафіксовано масовий мор бджіл. У загибелі комах місцеві пасічники звинувачують аграріїв, які вносять агрохімікати на поля неподалік.
Про це на сторінці facebook пише газета «Срібнянщина».

На пасіці Юрія Вовнянка з Сокиринець, яка налічує понад сто бджолосімей, сьогодні без перебільшення катастрофічна ситуація. Майже тиждень тут масово гинуть бджоли. В цей період, коли сім’ї мали б інтенсивно розвиватися, загинула майже половина льотних бджіл. Найбільш ймовірна причина загибелі – отрутохімікати, якими обробляються поля навколо Сокиринець.
Хто саме винен – невідомо. В цей період поля на відстані льоту бджіл обробляли СТОВ “Дружба-Нова”, місцеві фермери. У СТОВ “Батьківщина” приступили до внесення грунтового гербіциду на полях, неподалік від Сокиринець через два дні після початку загибелі бджіл, вносили гербіцид вночі. Перед тим працювали за десять кілометрів від села. Про це розповів агроном товариства Дмитро Шинкаренко, який побував на пасіці Юрія Вовнянка, щоб розповісти господарю, які площі, в який час та якими отрутохімікатами обробляла техніка СТОВ "Батьківщина".
З різних причин, серед яких Юрій Вовнянко, називає і карантин, зразки загиблих бджіл на аналіз не подавалися, хоч зробити це ще не пізно. Не було жодних звернень в правоохоронні органи, до місцевої влади та органів Держпродспоживслужби. Тому називати навіть можливого винуватця поки що немає достатніх підстав.
Прикро також, що не прогаяли нагоди попіаритись на чужій біді відомий у певних колах срібнянський блогер Володимир Кириндась та кілька його однодумців. У них на всі хвороби, як завжди, один діагноз – у всьому винні місцева влада, “Батьківщина” та районна газета.Категорія: ЕКОЛОГІЯ | Переглядів: 243 | Теги: Мор, Срібнянщина, бджоли | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar