реклама партнерів:
На чернігівському Валу почали встановлювати скульптури і готувати місце під макет Дитинця - 20 Серпня 2020 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2020 » Серпень » 20 » На чернігівському Валу почали встановлювати скульптури і готувати місце під макет Дитинця
19:30
На чернігівському Валу почали встановлювати скульптури і готувати місце під макет Дитинця
На чернігівському Валу почали встановлювати скульптури і готувати місце під макет Дитинця На майданчику при вході на Вал відсьогодні почали встановлювати скульптурні групи. Першою своє місце займе скульптурна група з фігурами чернігівського князя Мстислава Хороброго і Нестора літописця. Сьогодні їх тільки «приміряли» на майданчик, а остаточно встановлюватимуть завтра. Поки ж майстри закріпляють кам’яні блоки, які теж є частиною композиції. До речі, фігури невеликі: висота Мстислава – 2,25 м, Нестора – всього 1,50 м.

За роботою слідкує автор архітектурного проекту вхідної групи парку, скульптор Олексій Шевченко. Він розповів, що друга скульптурна група - полковника Мартина Небаби та архієпископа Лазаря Барановича - буде повністю готова за 2-3 тижні.

Також сьогодні в центрі майданчику вже з’явився камінь, на який будуть встановлювати бронзовий макет історичного Дитинця авторства чернігівського історика Олександра Бондаря. Сьогодні на цей камінь приміряли прототип макету, виготовлений в пінопласті. Бронзовий буде на 15% більшим. За словами Олексія Шевченка, макет ще відливають.
Камінь-п’єдестал макету ще буде трохи дороблятися, але вже тут, на місці. По колу в його підніжжі на бруківці зроблять пояс з чотирма історичними гербами Чернігова і чотирма табличками з історичними датами.

Усе повністю буде готово до Дня міста Чернігова (21 вересня).

Джерело: прес-служба Чернігівської міської ради

Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1789 | Теги: князь Мстислав, скульптури, Чернігів, вал | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar