19:24 Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва | |
![]() «Сьогодні перед заповідником особливі виклики, повʼязані зі збереженням спадщини, яка руйнується через чинники пов’язані з війною, а також внаслідок безвідповідального ставлення тимчасових користувачів, які і понині у судових процесах намагаються повернути ці ж об’єкти в користування релігійній громаді Української православної церкви. Наразі потрібно сформувати реальний план дій для оптимізації усіх процесів та перетворення заповідника у потужний культурно-освітній центр. На жаль, до закінчення війни мова не йде про повне відновлення, але працювати в цьому напрямку потрібно вже зараз», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. Очільник МКІП також відвідав Троїцький собор, який входить до заповідника. Це визначна пам’ятка доби Гетьманщини у Чернігові, збудована коштом Івана Мазепи. Сьогодні Троїцький монастир в Чернігові – єдине місце в Україні, яке повністю звільнене єпархією УПЦ МП. Отже, керівництво Заповідника разом з МКІП має втілити комплексне рішення не тільки з реабілітації пам’яток після безвідповідального користування, а й повернути до життя та відповідного використання всього комплексу. Реброва Наталія Борисівна закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка. В 2021 році здобула науковий ступінь «кандидат історичних наук» в Національному університеті «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка. З 1997 року Наталія Реброва почала працювати у заповіднику «Гетьманська столиця» у Батурині. Спочатку науковим співробітником, а з 2002 року була призначена на посаду Генерального директора заповідника, на якій працювала до 15 травня 2024 року. Під її керівництвом заповідник сформувався і утвердився, став один із кращих національних закладів України. Відтепер вона очолюватиме Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». Це науково-дослідний та культурно-освітній заклад архітектурно-історичного спрямування. Він об’єднує комплекс нерухомих і рухомих пам’яток матеріальної та духовної культури, які становлять виняткову історичну, мистецьку, художню та наукову цінність. «Гарантую, що всі рішення будуть прийматись з повагою до міста Чернігів та в межах чинного законодавства, рішення будуть швидкими. З керівниками структурних підрозділів ми все проаналізуємо і презентуємо Міністерству культури та інформаційної політики план нашого бачення розвитку та збереження надбання Національного заповідника «Чернігів стародавній»», – зазначила Наталія Реброва. Сьогодні майновий комплекс заповідника включає 26 пам’яток національного значення, а загальна площа заповідника становить понад 26 га. Майновий комплекс включає 36 об’єктів. Нагадаємо, історичний центр Чернігова, міста з тисячолітньою історією, є кандидатом на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. МКІП спільно з обласною та міською адміністраціями вже стартує робота над опрацюванням номінаційного досьє щодо культурного ландшафту міста середмістя Чернігова. За інформацією Міністерства культури та інформаційної політики | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |