реклама партнерів:
Головна » 2020 » Липень » 9 » Недобудову «Дворянського зібрання» розберуть до кінця літа
21:52
Недобудову «Дворянського зібрання» розберуть до кінця літа
Недобудову «Дворянського зібрання» розберуть до кінця літа 7 липня міський голова Чернігова Владислав Атрошенко проінспектував хід виконання робіт знесення недобудови готельно-туристичного комплексу «Дворянське зібрання».

Наразі фірмою-підрядником на об’єкті вже виконано чверть всього об’єму запланованих робіт. За допомогою гусеничного екскаватору з гідравлічним молотом тут вже розібрали половину першого корпусу і до 1 вересня планують повністю розчистити територію та привести її у відповідність згідно з домовленостями, які були вказані під час тендерну. Про це розповів прораб на об’єкті Дмитро Арахаєв.

- Зараз, за моїм підрахунком, виконана десь чверть необхідної роботи. Гусеничний екскаватор з гідравлічним молотом зараз заходить та розбиває будівлю. Будівля складається з 2 Корпусів і половина 1-го корпуса вже розібрана. В нас терміни неофіційні поставлені - до 1 вересня тут вже повинно бути все засіяно травою та здано об’єкт замовнику. У терміни ми вкладаємося, тому що техніка працює, вона велика і потужна, робота виконується швидко. Була невеличка пауза, коли екскаватор зламався і 2 дні не працював, але зараз його запускаємо і приступаємо до роботи. Ви знаєте, спочатку здавалося, що буде дуже складно, бо тут велика кількість монолітного бетону. Але сучасна техніка все легко вирішує. Тобто, фактично, крім оператора гідромолоту нікого тут не треба, - повідомив він про перебіг робіт.

Тут мають бути демонтовані всі будівлі, на цій території засипана і вирівняна земля та посаджена трава. Саме в такому вигляді об’єкт має бути зданий замовнику.

Прокоментував побачене й чернігівський міський голова.

- Мене турбували дуже повільні темпи робіт по розбірці «дворянського зібрання». Підрядник пояснював це тим, що місяць - з 2 червня по 2 липня - не було відповідної техніки, потрібної для більше швидкої роботи. Зараз ця техніка працює. Представник фірми «Добробуд» пояснює, що він планує до 1 серпня знести будівлю і з 1 серпня по 1 вересня закінчить повністю впорядкувальні роботи, щоб здати об’єкт. Я допускаю що це може не 1 вересня, а 5 вересня, ми орієнтуємось на ці терміни. Більш-менш я сьогодні заспокоївся, оскільки бачу роботи, - зазначив він.

Владислав Атрошенко розповів, що в нього як міського голови душа боліла за це місце, він півтора або навіть більше років вмовляв попередніх власників добудувати цей проект. Але не почув жодних визначених термінів або зобов’язань щодо добудови.

- Ми тоді зробили свої власні розрахунки стосовно взагалі економічної привабливості цього об’єкта і побачили, що він по суті за сьогоднішніх умов є збитковим. Його будували в той час, коли виростали метри квадратні будь-яких будівель і був розрахунок, умовно кажучи, не по грошовому потоку, який би генерував цей об’єкт потім як працюючий готель, а по квадратним метрам, у яких є собівартість і є продажна ціна, умовно, в 3 рази більше. Я думаю, десь такі розрахунки були причиною будівництва цього «Дворянського зібрання». Оскільки ми не могли зрушити проблему в який бік, то пішли в суди з вимогою до інвестора знести цей об’єкт. Він почав переховуватись, були спроби перепродажу з суб’єкта на суб’єкт, але зрештою, через роки, вже пройшовши цілу низку судів ми отримали остаточне рішення суду щодо зобов’язань власника знести цю будівлю. Оскільки ми не знайшли власника за вказаними адресами, то змушені були за бюджетні кошти зносити цю будівлю. Ми вирішили піти все-таки на ці затрати - для того, щоб відновити первинний вигляд Дитинця таким, який він був. Тут ще є фрагменти будівель 17-го сторіччя, з історичною цінністю. Я думаю, що нам вдасться за узгодженням з археологами законсервувати цей об’єкт, - додав він.

Також міський голова нагадав, що недобудова довгий час була осередком скупчення асоціальних елементів , тут неодноразово травмувалися діти, які залізали в небезпечні місця будівлі.

- У майбутньому, якщо буде ситуація дозволяти, можливо, вже наші нащадки щось будуть вирішувати з цим місцем. Я ще раз підкреслюю, що ми дуже складно приймали рішення знести «Дворянське зібрання». Але я вважаю, що це єдине правильне на сьогодні рішення, - підкреслив він.

Додала свій коментар і археолог Олена Черненко, яка керувала роботами в той час, коли тут проводили дослідження під цю новубудову.

- Тоді ми ще розкрили залишки Чернігівського магістрату, пам’ятки місцевого самоврядування. Причому історія цієї будівлі досить цікава — спочатку вона була побудована родиною гетьмана Полуботка, потім в нього була конфіскована і повернена нащадкам, а врешті її придбав Чернігівський магістрат. Від будівлі збереглися рештки стін висотою до 2 м завширшки 1.5 м від кількох приміщень. Тобто це є пам’яткою минулого, достатньо цікавою. Але люди, які взяли на себе зобов’язання зберегти рештки Чернігівського магістрату, не дотримувалися цих умов. І доки вирішувалося питання, хто ж є балансоутримувачем і хто відповідальний за цей об’єкт, залишки магістрату прийшли в дуже непривабливий вигляд. Потім свого часу вони були реставровані київськими реставраторами. Зараз їх у першу чергу треба очистити від сучасного будівельного сміття, від дерев, які виросли на цих руїнах, зафіксувати, в якому стані знаходяться ці споруди, і потім на підставі цих даних можна буде вирішувати питання про їх консервацію та музеєфікацію, що потребує окремого проекту. Як археологи, які мають інформацію про рештки цієї споруди, зафіксовану під час наших розкопок, ми розпочали зараз розчистку. Після того, як все буде розчищено та зафіксовано, можна буде говорити про якийсь процес консервації, - вважає вона.

Джерело: прес-служба Чернігівської міської ради



Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 792 | Теги: Вал, демонтаж, Дворянське зібрання, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

Всього коментарів: 0
avatar