реклама партнерів:
Головна » 2021 » Листопад » 6 » Невідома Ніжинщина: будинок із мезоніном біля села Стара Басань
15:23
Невідома Ніжинщина: будинок із мезоніном біля села Стара Басань
Невідома Ніжинщина: будинок із мезоніном біля села Стара Басань На узліссі хутора Тимки, біля с.Стара Басань, що на Ніжинщині, є садиба, побудована в середині ХІХ ст Аделією Данилівною Кринською (уроджена Гзовська).
Центральною спорудою садиби є так званий будинок із мезоніном, пише cheline

Споруда цікава тим, що дійшла до нашого часу практично без змін ззовні та всередині, зразок садибного будівництва XIX століття в Україні. Дерев’яний мезонін прикрашений нетиповим для цього регіону різьбленням, у кімнатах були печі, оздоблені кахлями. На вікнах – хоч і просте, але вітражне скло. На мезонін вели дерев’яні сходи з різьбленими перилами. Невеличкий дерев’яний різьблений балкон мезоніну відкривав чудовий краєвид на лісовий масив.

Адель Данилівна Кринська була сестрою дружини київського лікаря Олексія Лєскова. Тут багато разів бував його брат — письменник Микола Лєсков, автор «Левши». Неподалік на березі р.Басанки розташовувалася винокурня. Володів нею керівник Козелецького повітового дворянства, губернський гласний від Козелецького повіту Болеслав Іванович Кринський. Найвірогідніше, її перший чоловік.

Пізніше вона стає дружиною сусіда по маєтку Дмитра Михайловича Пашковського. Можливо, що садиба саме цього пана Пашковського збереглась у селі Чемер Козелецького району.

До 2007 р. у садибі Кринської функціонувала школа-інтернат для дітей із розумовими відхиленнями. Зараз є приватною власністю. Вхід на територію обмежений.

Адреса: хутір Тимки, с.Стара Басань, Ніжинський район (колишній Бобровицький).

Невідома Чернігівщина від Чернігівського об’єднання екскурсоводівКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 2412 | Теги: мезонін, Ніжин, культура | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar