реклама партнерів:
Головна » 2019 » Листопад » 9 » Нова книга про український Донбас у 1921-1941 роках надрукована на Чернігівщині
09:23
Нова книга про український Донбас у 1921-1941 роках надрукована на Чернігівщині
Нова книга про український Донбас у 1921-1941 роках надрукована на Чернігівщині Днями побачила світ книга: «Літопис українського Донбасу. Донбас у 1921-1941 роках». Юрій Косенко, голова правління громадської організації «Українська Ініціатива», її упорядник й автор передмови, анотацій до всіх умовних розділів та підсумків цього науково-популярного видання. До речі, він є нашим земляком із Чернігівщини (Ічнянщина).
Ця важлива книга з історії Донбасу часів становлення та утвердження тоталітарного комуністичного режиму у міжвоєнний час (аж 316 сторінок!), де зібрані рідкісні, маловідомі або зовсім невідомі архівні документи і матеріали, видана на замовлення Міністерства інформаційної політики України, надрукована приватним підприємством «Формат» в м. Ічня на Чернігівщині.
Вона присвячена, як влучно визначає упорядник, «періоду першої російсько-радянської окупації регіону», під час якого відбулися такі знакові та трагічні події як колективізація і Голодомор, становлення планової командно-адміністративної системи економіки, нещадне визискування ресурсів та мешканців регіону, нищення інтелігенції та жорстока русифікація.
Про тодішнє життя на Донбасі читач дізнається з архівних документів та свідчень учасників тих подій. Важливо, що книга побудована у живому, доступному для розуміння найширшому колу читачів без спеціальної освіти.
Варто також відмітити, нове видання є фактично продовженням успішної та популярної книги «Літопис українського Донбасу. Донбас в часи визвольних змагань 1917-1921 рр.», яка побачило світ у 2018 році на замовлення Міністерства інформаційної політики України.
Для отримання цієї нової книги з історії Донбасу варто до кінця поточного року звернутися до Міністерства інформаційної політики України. Сподіваємося також, що її електронну версію викладуть у розділі онлайн-бібліотеки сайту міністерства.

Сергій Бутко, Український інститут національної пам’ятіКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 951 | Теги: Друга світова війна, Чернігівщина, книга | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar