реклама партнерів:
Головна » 2021 » Листопад » 9 » Поліцейським у Ніжині представили книгу «Некомбатанти»
13:34
Поліцейським у Ніжині представили книгу «Некомбатанти»
Поліцейським у Ніжині представили книгу «Некомбатанти» «Роздуми над книгою Артема Киська «Некомбатанти» — під такою назвою 5 листопада у Ніжинському районному відділі поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області проведено національно-патріотичний просвітницький захід.
Організатори — Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України, ініціатор заходу, разом із ГО «Українська Ініціатива» за сприяння чернігівського представництва Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.
«Чому ініціатор і один із організаторів — Департамент внутрішньої безпеки? Для співробітника поліції захист держави Україна і в мирний час, і в умовах війни такий саме священний обов’язок, як і забезпечення охорони прав і свобод людини, протидія злочинності, підтримання публічного порядку та громадської безпеки. Отже, в цьому спецпідрозділі безпеки переконані, що поліцейський має бути не просто професіоналом, а обов’язково патріотом, захисником Українського народу та його держави. Патріотична мотивація особового складу Національної поліції — одна з найважливіших умов із протидії та маргіналізації корупції та порушень закону.
Коли в департаменті прочитали книгу «Некомбатанти», яка побачила світ влітку цього року в Маріуполі, та ближче познайомилися з біографією автора, Артема Киська, тимчасово виконуючого обов’язки начальника Головного управління Національної поліції України в Донецькій області, полковника поліції, то зразу зрозуміли, що видання є важливим для національно-патріотичного виховання поліцейських. Це перший такий захід для особового складу відділів поліції в Україні. І таку ініціативу необхідно перетворювати на системну роботу. На гостру актуальність цього вказує кривавий досвід відбиття російської агресії з 2014 року», — пояснили спікери заходу у Ніжині.

«Артем Кисько служив начальником дільничних інспекторів, очолював сектор карного розшуку в різних міськвідділах поліції. Коли почалася російська агресія, від самого початку в Донецьку разом із побратимами захищав Україну від загарбників. Пройшовши пекло війни, він написав книжку з нібито дивною назвою «Некомбатанти» (згідно з Женевськими конвенціями, «некомбатантами» під час збройних конфліктів вважають поліцейських, якщо вони не включені до складу збройних сил). Книга присвячена правоохоронцям Донеччини в 2014-2015 роках, які не зрадили ПРИСЯЗІ під час російської окупації. Автор розповів про деякі досі не відомі факти з початку війни і вказав, що мав на меті не героїзувати донецьких міліціонерів, а достовірно відобразити події того часу. До речі, у вступі книги він поіменно назвав всіх 15 загиблих від початку російської агресії міліціонерів і поліцейських Донеччини», — розповіла Олеся БОЙКО, представник Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
«Наша організація має досвід співпраці з поліцією. Так сталося, що найтісніше ми співпрацюємо з поліцією Донеччини. І на саме на її прикладі особисто переконався в тому, яке величезне державотворче значення має робота поліції. Я побачив, яких значних позитивних зрушень суспільної свідомості можна досягти спільними зусиллями, зосереджуючись на головному — на утвердженні ідеї Української Державності як у суспільстві, так і серед поліцейських. Досвід такої співпраці надихає та спонукає до подальших дій», — зауважив у своєму виступі Юрій КОСЕНКО, голова правління ГО «Українська Ініціатива».
«Ця книга Артема Киська є знаковою ще й тому, що автор та його побратими після важких випробувань насамперед 2014-2015 років чітко для себе усвідомили, що їхня вірність ПРИСЯЗІ є не просто дотриманням свого слова, а український патріотизм, що вони — нащадки й спадкоємці всіх попередніх поколінь Захисників України включно з воїнами УПА. Таке усвідомлення яскраво показано в авторському вірші «Захисникам», який є заключним розділом книги. Це означає надзвичайну важливість знання й розуміння історії України, а не російські або інші іноземні міфи про наше минуле. Агресор завжди намагається фальсифікувати історію на свою користь для підготовки загарбання та підкорення. Так, ваш раніше невідомий славетний земляк Осип Твердовський, уродженець Ніжина, був не тільки воїном-героєм як в бою під Крутами, так і всієї боротьби за українську незалежну державність 1917-1921 років. Він — один із засновників ОУН в еміграції наприкінці 1920-х років. Саме тому декомунізація є надзвичайно важливим інструментом відновлення національної пам’яті України та протидії російській та іншій ворожій інформаційно-психологічної агресії в гуманітарній сфері. Ваші колеги з прифронтової зони російсько-української війни це вже чудово розуміють, будь-яку пропаганду символіки комуністичного тоталітарного режиму відносять до важких злочинів поруч із вбивствами, зґвалтуваннями тощо», — наголосив Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області.
Він також презентував і передав Ніжинському райвідділу поліції комплект артплакатів «Визначні діячі Української революції 1917-1921 років». Домовилися про співпрацю з Інститутом національної пам’яті.

Ніжинська поліція отримала кілька сотень видань від ГО «Українська Ініціатива», що були надані громадській організації для поширення в рамках Меморандуму про співпрацю з Державним підприємством «Центр захисту інформаційного простору України».
У заході взяли участь також активісти та друзі цієї ГО Олег КУРИЛЕНКО, Євген ЗІНИЧ, Станіслав ПРОЩЕНКО, Яна ХМЕЛЮК, Олександр ШАЛАЙ.

З відеозаписом заходу можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/apjrq

Сергій ГОРОБЕЦЬ,
Український інститут національної пам’яті
Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 2050 | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar