реклама партнерів:
Головна » 2011 » Лютий » 18 » Пожежна безпека в сауні
17:39
Пожежна безпека в сауні
Пожежна безпека в сауні Оздоровити та омолодити своє тіло можна відвідавши сауну чи баню. А хто регулярно і правильно “ходить в баню”, може легко позбутися багатьох хвороб. Але при цьому не слід забувати про дотримання правил пожежної безпеки.
Статистика виникнення пожеж показує, що в будівлях і приміщеннях суспільного призначення найбільш пожежонебезпечними є приміщення бані (сауни).
З початку року в Чернігівській області в лазнях виникло 7 пожеж, на щастя ніхто на цих пожежах не загинув, зокрема в лютому:
Чернігівський р-н, с. Старий Білоус 10 лютого 2011 року о 18 год. 10 хв. сталася пожежа лазні. Вогнем знищено внутрішнє облицювання стін, пошкоджено покрівлю та перекриття по всій площі. Причина - неправильне влаштування та несправність нагрівальної печі.
Місто Бобровиця, 15 лютого 2011 року о 14 год. 59 хв. сталася пожежа лазні. Вогнем знищено перекриття. Причина - неправильне влаштування та несправність нагрівальних печей та димарів.
Розглянемо причини виникнення пожежі, найбільш імовірний час її виникнення та наведемо приклади пожежонебезпечних місць в бані (сауні).
Одним з найбільш пожежонебезпечних місць в лазні є парильне приміщення. Деревини там удосталь і температура відповідна. Саме в парильному приміщенні з перегрітої деревини можуть виділятися гази, здібні до самозаймання.

Також пожежа може виникнути із-за неправильного монтажу електрообладнання і порушень, що відбуваються при експлуатації.
Наступна причина пожежі – неправильний монтаж самої печі в парильному приміщенні - не витримано належну відстань від печі до стін, які оздоблюють легкозаймистими декоративними матеріалами. Це нерідко призводить до перегріву і спалаху деревини.

Найбільш небезпечним вважається період прогрівання парильного приміщення перед його відвідуванням. Мінімальний контроль з боку людей і мінімальна вентиляція приміщення сприяє скупченню горючих газів і може викликати безконтрольне самозаймання цих газів.
Другий самий небезпечний період – це час закінчення банних процедур. Піч в парильному приміщенні ще не відключена, а відвідувачі, пропарившись, приймають душ та інші процедури. Як наслідок наступає перегрів приміщення парилки.

Отже, щоб уберегтись від пожежі власникам лазень потрібно виконувати такі правила:
1. Видаліть легкогорючі частини лазні (дерев'яні і т.д.) якнайдалі від печей і димарів. Для ізоляції можна використовувати будь-який матеріал, що не горить;
2. У разі використання тонкостінної печі, між підлогою і дном зольника потрібно прокласти лист азбесту завтовшки не менше 12 мм і лист покрівельної сталі (поверх азбестового картону);
3. На підлозі біля пічних дверцят, необхідно прибити металевий лист, щоб виключити можливість спалаху підлоги від випадаючих з печі частинок розжареного вугілля;
4. Відстань від дверцят печі до протилежних стін, повинна бути не менше 1,5 метрів;
5. Стіна, в яку врізається піч повинна бути оббита покрівельним залізом з підкладеним під нього подвійним шаром повсті, просоченої глиняним розчином, або обштукатурена;
6. Потрібно своєчасно закладати тріщини печі, які можуть виникнути в процесі експлуатації;
7. Прочищайте димові канали від сажі, якомога частіше.
Отже ми розглянули правила пожежної безпеки під час будування та експлуатації лазні для власника. А яких же заходів пожежної безпеки повинні дотримуватися відвідувачі?
В приміщенні бані (сауни) забороняється:
користуватися електронагрівальними побутовими приладами зовні спеціально обладнаних місць;
закривати вентиляційний зазор (30-ти міліметровий) між дверима і підлогою якими-небудь предметами;
проводити сушку одягу на огорожі печі-кам'янки, або безпосередньо поблизу від неї;
вживати спиртні напої і палити в приміщеннях лазні (сауни) зовні спеціально відведених для цих цілей місцях.

Пам'ятайте! Суворе дотримання правил пожежної безпеки - застава безпроблемної експлуатації лазні. Дотримання нормативних вимог – це не примха контролюючих і наглядових організацій, а безпека вашого майна, здоров'я та життя.

Олексій Моргун
Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.
Категорія: Надзвичайні ситуації | Переглядів: 2257 | Рейтинг: 0.0/0

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar