реклама партнерів:
Головна » 2018 » Липень » 31 » Провалля біля мурів Єлецького монастиря збільшується…
11:39
Провалля біля мурів Єлецького монастиря збільшується…
Провалля біля мурів Єлецького монастиря збільшується… Минулого тижня наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» провели чергове обстеження пагорба біля Єлецького монастиря. Сильні зливи у серпні та липні спричинили значне посилення ерозії схилу на зазначеній ділянці, що відноситься до земель територіальної громади міста Чернігова. Утворилося велике провалля та промоїни ґрунту, які мають прогресуючий характер та створюють передумови руйнації споруд Єлецького монастиря, комплексу пам’яток архітектури національного значення.

Глибина провалля орієнтовно перевищує 8 м, а ширина від 2 до 6 м. У схилі тераси зафіксовано потужний вимив піску та глини, який сягає проїжджої частини вулиці Толстого, навпроти Лозової фабрики, та території школи № 4, що загрожує безпеці учнів та працівників навчального закладу. Промиви на верхній частині майданчику гори продовжують збільшуватись, знищуючи культурний археологічний шар, який містить матеріали роменської культури, давньоруського та пізньосередньовічного часів. На всій поверхні пагорба зафіксовані численні колії, утворені транспортними засобами, що руйнують культурний шар.

Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь звернувся з листом до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням найближчим часом вирішити весь комплекс робіт, пов’язаних з ліквідацією провалля та загрози зсуву значних об’ємів ґрунту.

У листі зазначається, що діяльність заповідника здійснюється за рахунок видатків загального та спеціального фондів Державного бюджету України. Він є неприбутковим закладом. У зв’язку з тим, що зазначена земельна ділянка не передана в постійне користування заповідника, а відноситься до земель територіальної громади міста Чернігова, використання заповідником бюджетних коштів на проведення охоронних археологічних досліджень, проектування робіт та й самі роботи з ліквідації провалля на цих земельних ділянках, згідно з частиною першою статті 119 Бюджетного кодексу України, буде вважатися нецільовим використанням коштів.

Для ліквідації провалля та подальшої прогресуючої ерозії ґрунту необхідно пришвидшити розроблення відповідного проекту з укріплення схилу біля Єлецького монастиря та влаштування водовідведення із залученням спеціалізованої проектної організації.

Джерело: "Чернігів стародавній"







Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 625 | Теги: Чернігів стародавній, Провалля, Єлецький монастир | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.



Всього коментарів: 0
avatar