реклама партнерів:
Головна » 2020 » Листопад » 24 » Рівень захворюваності на коронавірус у Чернігові зростає
21:43
Рівень захворюваності на коронавірус у Чернігові зростає
Рівень захворюваності на коронавірус у Чернігові зростає Кількість хворих на COVID-19 у Чернігові зараз набагато більша за сумарну кількість тих, хто вже одужали за весь час. Темпи приросту захворюваності постійно зростають не тільки в Україні та області, а й безпосередньо в Чернігові.

Наразі, за даними закладів охорони здоров’я, у місті зареєстровано 4298 випадків захворювань на COVID-19. Вже одужали після цієї хвороби - 1854 чернігівці. Хворіє зараз – 2367 осіб, з них 93% (2190) лікуються амбулаторно, у стаціонарі – 177 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Такі цифри озвучила заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Ольга Малець на щотижневій розширеній нараді в міській раді сьогодні, 24 листопада.

За даними обласного лабораторного центру, за попередню добу захворіли 100 осіб, видужали 28 осіб. Таким чином, добовий абсолютний показник нових випадків захворювання перевищує показник одужання у три з половиною рази.

Інтегральний показник, який розраховується за останні 14 днів, зріс на 364 випадки. Тобто відмічається тенденція збільшення темпу приросту захворюваності. Середньодобові показники за тиждень теж збільшилися. Якщо минулого тижня фіксувалося 65 випадків, то цього тижня – 91. Це теж говорить про те, що темпи захворюваності на COVID-19 збільшуються, додала вона.

Завантаженість ліжкового фонду – практично стабільна, тобто менше 300 осіб перебуває у стаціонарі. Із підтвердженим діагнозом ковід та з підозрою на нього наразі у лікарнях міста перебуває загалом 269 пацієнтів. Минулого тижня завантаженість ліжок складала 66,5%, а зараз – 63%. Тобто дещо зменшилася кількість тих, хто перебуває в стаціонарі. Але якісний склад хворих показує збільшення кількості саме тяжких випадків захворювання. Серед них основна кількість – це пацієнти вразливої категорії, тобто люди віком 60+ та з хронічними захворюваннями, які є факторами медичного ризику. Наразі 88 пацієнтів знаходиться на кисневих концентраторах. Крім того, від 6 до 9 людей щоденно перебувають на ШВЛ-апаратах.

- Дійсно, на фоні збільшення темпів приросту кількості хворих на коронавірусну інфекцію збільшується питома вага випадків середньої тяжкості та тяжких, - зауважила Ольга Малець.

Серед найголовніших проблем залишається постачання медичного кисню, оскільки його виробляють в нашій країні не в достатній кількості.

- Ситуація складна, але вона утримується. Кисень у медзаклади міста поступає, - прокоментувала вона.

Керівниця міського управління охорони здоров’я також повідомила, що наразі всі договори, підписані з НСЗУ, виконуються. Щомісяця регулярно відповідно до пакетів перераховуються кошти. Зокрема, по ковідному пакету надійшло вже понад 33 млн грн. Усі хворі, які перебувають на стаціонарному лікуванні, на 100% забезпечуються ліками відповідно до існуючого національного переліку.

За інформацією управління охорони здоров'я, ситуація щодо можливої в майбутньому вакцинації населення України зараз наступна. Наразі звернули увагу на вакцину, яка виробляється у Великобританії. Серед її переваг те, що вона транспортується по холодовому ланцюгу в межах температури побутового холодильника, тобто при температурі +6-8 градусів. Інші ж – у межах -70 градусів. Це потребує наявності великого холодильного устаткування, що проблематично.

- Вакцина виробництва Великобританії підходить нам за технічними характеристиками. ЇЇ ефективність складає в межах від 70 до 76%. За інформацією МОЗ, для України у першому півріччі 2021 року планується її закупити більше 1 мільйона доз, - сказала вона та додала, що жодна з країн ще не розпочала масової вакцинації населення. Наразі проводяться клінічні випробування, виходять на виробничі потужності, закуповують, роблять передооплату тощо.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко резюмував: кількісний рівень захворюваності все вище і вище з кожним тижнем. Якщо такі темпи будуть зберігатися і надалі, у разі, коли не вживатимуться ніякі дієві карантинні заходи, то через місяць чи півтора країна змушена буде зупинити все повністю та ввести 100%-й локдаун.

- Це дуже болісно для всіх верств населення, для економіки, повністю для всіх сфер життя. Тому у мене прохання: продовжувати інформувати громадян, застосовувати телевізійні канали, щоб люди могли бачити, як проходить захворювання у багатьох людей, наскільки воно важке. Можливо, це буде стримуючим фактором, щоб люди без потреби не контактували між собою, особливо у великих групах. Ситуація складна і на рівні країни, і на рівні міста, - підкреслив Владислав Атрошенко.

Очільник міста ще раз звернувся до присутніх на нараді та закликав дотримуватися всіх карантинних вимог, носити маски, слідкувати за гігієною рук, уникати скупчень та дотримуватися соціальної дистанції. Своїх підлеглих міський голова попросив бути прикладом дотримання карантинних заходів.

Джерело: прес-служба Чернігівської міської радиКатегорія: Медицина | Переглядів: 1266 | Теги: коронавірус, медицина, Чернігів | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar