реклама партнерів:
Шевченкіана Івана Їжакевича у «Чернігові стародавньому» - 4 Березня 2018 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2018 » Березень » 4 » Шевченкіана Івана Їжакевича у «Чернігові стародавньому»
17:52
Шевченкіана Івана Їжакевича у «Чернігові стародавньому»
Шевченкіана Івана Їжакевича у «Чернігові стародавньому» 6 березня о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкривається виставка картин «Шевченкіана Івана Їжакевича». В експозиції представлено близько 40 робіт, серед яких автопортрети художника — благородне і чесне обличчя зрілої та мудрої людини з ледь сумним поглядом, ілюстрації до поезій Тараса Шевченка (до поем «Сон», «Варнак», «Гайдамаки» та ін.), картини на соціальну та історичну тематику («Повстання гайдамаків», «Кріпаків міняють на собак», «На сибір», ін.), що показують його зацікавлення історією та долею українського народу.

Іван Сидорович Їжакевич — народний художник України, видатний діяч українського мистецтва, графік, геніальна особистість, один з визначних постатей XIX—XX століття.
За своє довге творче життя художник (прожив він 98 років) виконав понад 20 тисяч робіт. Він працював у галузі станкового й монументального живопису, книжкової ілюстрації, і був воістину «народним» художником, адже головний зміст його творчості — відображення історії, життя та духовності українського народу. Визрівав багатогранний талант Івана Сидоровича на лаврському ґрунті, під час його навчання в іконописній школі Києво Печерської лаври. У подальшому було навчання у Київській рисувальній школі О. Мурашка, Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, після чого художник повертається вже в якості викладача до Києво-Печерської Лаври.
У мистецькій спадщині Івана Їжакевича чимало творів монументального малярства та іконопису, які він виконував для храмів Києва, Катеринослава, Катеринодара, Бєлгорода протягом 1895—1916 рр. Зокрема, брав участь у реставрації розписів Кирилівської церкви в Києві, розписах церков Києво-Печерської Лаври, Георгіївської церкви (на місці Берестейської битви).
Хоча відома велика кількість ілюстрації майстра до творів класиків української літератури — Івана Франка, Миколи Гоголя, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, не обійшов увагою художник й українські краєвиди, зображуючи Києво-Печерську лавру, Михайлівський Золотоверхий та Покровський монастирі, церкву Спаса на Берестові та Володимирську гірку. Але надзвичайно важливе місце у творчості Їжакевича посідає Шевченкіана, що складає більше ніж 200 робіт. До образів Шевченкової поезії він звертався протягом усього життя. Художник створив серію полотен, присвячених життю Кобзаря, неперевершений цикл ілюстрацій до «Кобзаря», за який у 1939 р. отримав державну премію СРСР. Івана Їжакевича вважають чи не найкращим ілюстратором творів Тараса Шевченка.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 654 | Теги: виставка, Шевченкіана, Чернігів стародавній, Іван Їжакевич | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar