19:49 Ситуація з грипом у Чернігові | |
![]() На початку засідання завідувач відділення Чернігівського міського відділу Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Світлана Аландаренко розповіла про санітарно-епідемічну ситуацію щодо грипу та ГРВІ у місті. За її словами, на 52 тижні року (з 23 грудня по 29 грудня) захворіло на грип та ГРІ - 4314 жителів міста, з них 56,1% становлять діти до 17 років (2420 осіб), інтенсивний показник на 100 тис. населення становить 1496,5 що перевищує епідемічний поріг на 20,3%. Захворюваність на грип та ГРІ серед населення міста у порівнянні з минулим тижнем зменшився на 6,5% за рахунок зниження майже на 20% захворювань серед дітей, в той час як кількість захворілих дорослих зросла на 17%. Госпіталізовано за тиждень 103 особи (2,4% від захворілих) з них 68 дітей (66% від госпіталізованих). Станом на сьогодні у відділеннях міста перебуває 105 хворих на грип та ГРІ, в т.ч. 78 дітей (74,3%), хворі з важким перебігом хвороби в реанімаційних відділеннях міста відсутні. Всього з початку епідемічного сезону захворіло на грип та ГРІ 30124 мешканці міста - це 10,4% від населення м. Чернігова, в т. ч. на грип перехворіли 129 осіб. За цей період захворіло 19308 дітей до 17 років, що становить 44 % від дитячого населення), з них на грип перехворіло 95 дітей. В звітному тижні превалює частка дітей від 5 до 14 років і складає 30 % від загальної кількості захворілих за тиждень. З початку епідсезону проведені вірусологічні дослідження 13 зразків матеріалів від пацієнтів з підозрою на грип та ГРІ, визначено РНК вірусу грипу типу А (Н3N2) - сезонний від 9-ти хворих в т.ч. від 1-ї вагітної та дитини. Згідно офіційних повідомлень із закладів охорони здоров’я міста випадків смерті від грипу в даному епідсезоні не зареєстровано. За словами Світлани Аландаренко, по місту проти грипу вже щеплено 276 осіб в т. ч. 133 дитини. Починаючи з жовтня поточного року в навчальних закладах міста постійно проводиться моніторинг відсутності дітей. Як вже повідомлялося раніше, у місті Чернігові введено обмежувальні протиепідемічні заходи, серед яких: обмеження проведення масових заходів, забезпечення оптимальних умов праці на робочих місцях, дотримування маскового режиму, а також додаткові канікули у школах. Про дієвість даних заходів свідчить зменшення рівня захворюваності серед дітей. За інформацією управління освіти міської ради, станом на сьогоднішній день відповідно до результатів моніторингу в усіх дитячих садочках міста відсутні за станом здоров’я 12,5 % вихованців від загальної кількості. Згідно з даними управління охорони здоров’я міської ради у п’яти закладах кількість відсутніх з приводу захворювання перевищує 20%, а саме: ДНЗ №4 – 59,8%, ДНЗ № 59 – 25,4%, ДНЗ №39 – 23,5%, ДНЗ № 30 – 22,8%, ДНЗ № 77 – 21,8%. Заступник міського голови Ольга Хоніч зазначила, що введені протиепідемічні заходи по місту дали позитивний результат. «Оскільки захворюваність серед дитячого населення зменшилась, то потреби обмежувати відвідування в дитячих садочках не має», - повідомила заступник міського голови. | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |