18:49 У 2023 році програмою «Власна справа» скористалися 179 жителів Чернігівщини | |
![]() Зокрема, цьогоріч переможцями за цією програмою стали 179 наших земляків, які мають створити 420 робочих місць. Загальна сума грантових коштів становить 42,7 млн грн. Серед переможців більшість (понад 67%) – підприємці з досвідом, 10% - юридичні особи, а майже чверть – новачки у бізнесі. За видами діяльності найбільша кількість бізнес-ідей реалізується у переробній промисловості, торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, організації харчування. Грантову підтримку використовують переважно для придбання обладнання та меблів, закупівлю сировини та матеріалів, оплату оренди, реклами. Так, в області з’являються швейні цехи, кав’ярні, пекарні, салони краси, автомайстерні, заклади харчування, спеціалізовані фермерські господарства, дитячі освітні, фізкультурно-оздоровчі та розважальні студії. Реалізуються бізнес-ідеї щодо виробництва паливних пелет, бетону, твердопаливних котлів, рослинної олії та напівфабрикатів. Розширюється і сфера послуг, зокрема із деревообробки, зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, кейтерингові, будівельні та ремонтні. Цього року в рамках урядового проєкту єРобота стартувала ще одна програма - «Грант для ветеранів», за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до одного мільйона гривень, а члени їхніх сімей – до 500 тис. грн. На сьогодні в області за цією програмою вже є п’ять переможців. Планується відкриття мийки самообслуговування, студії краси, пекарні. Нагадаємо, що процедура надання мікрогрантів максимально проста. Для цього потрібно подати заяву та бізнес-план через портал «Дія» https://is.gd/KT7RoW, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості. За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |