реклама партнерів:
Головна » 2021 » Серпень » 17 » У Чернігові представлено довідник про керівну еліту Чернігівщини
13:11
У Чернігові представлено довідник про керівну еліту Чернігівщини
У Чернігові представлено довідник про керівну еліту Чернігівщини «Чернігівщина: 30 років незалежності України. Керівна еліта» — під такою назвою 16 серпня в залі засідань президії Чернігівської обласної ради проведено презентацію довідника Сергія Соломахи, борця за незалежність України у XX столітті, громадського діяча.
«Над цією темою я працюю з 1990 року, тобто від перших альтернативних виборів. Довідник підготовлено до 30-річчя Акту проголошення незалежності України з метою висвітлення процесу формування керівної еліти Чернігівщини до 2020 року. Видання призначене для істориків, краєзнавців, політиків, посадових осіб державної влади і місцевого самоврядування та всіх, хто цікавиться історією й сьогоденням Чернігово-Сіверщини. Редактор видання – Сергій Крамаренко, голова постійної комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Чернігівської обласної ради. В ролі консультанта виступив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області. Книга присвячується рухівцям – борцям за незалежність України, зокрема, дружині Людмилі Івашко (25.04.1958 – 02.06.2021), які відійшли у вічність», — розповів автор.
«Важливо знати і пам’ятати поіменно тих, завдяки кому відбувалися ключові політичні процеси на території Чернігівщини на більш ніж 30-річному шляху трансформації Української РСР у незалежну Україну, визначалося в минулому і формується в наш час політичне обличчя регіону. У довіднику згадуються імена 943 політичних діячів та керівників виконавчої та представницької влади Чернігівщини», — наголосив Сергій СОЛОМАХА.
«Символічно, що тиждень напередодні відзначення важливих державних свят на Придесенні розпочинається презентацією цього довідника. І особливо приємно, що ця подія відбувається саме в стінах обласної ради. Книга містить систематизовану і чітко структуровану інформацію про найважливіші віхи та постаті політичної історії Чернігівської області», — зауважила Ніна ЛЕМЕШ, перша заступниця голови Чернігівської обласної ради. Від імені керівництва й депутатського корпусу обласної ради вона подякувала автору Сергію Соломасі за значну пошукову та творчу роботу.
«Це фактично шпаргалка для керівників і політиків всіх рівнів в області. Я знаю та використовую в роботі ще попередню авторську роботу Сергія Соломахи – «Чернігівщина: 20 років незалежності України». Ці дослідження та практична діяльність вкотре наочно показують, що тільки спільними зусиллями органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства досягаються позитивні результати», — висловив свої думки про довідник Дмитро ІВАНОВ, радник голови Чернігівської облдержадміністрації.
«Важливість цього довідника також полягає в тому, що він показує реальний портрет нашої керівної еліти області, підказує напрями роботи щодо її подальшого формування й виховання в інтересах України та Чернігівщини», — підкреслив Сергій КРАМАРЕНКО, голова постійної комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Чернігівської обласної ради.
«Довідник допоможе й у справі реалізації політики національної пам’яті як на регіональному, так і на загальнодержавному рівнях. Він дає можливість, спираючись на реальні факти, зібрані у книзі, об’єктивно осмислити внесок наших земляків у політиці та на керівних посадах у здобутті незалежності і державотворенні, вивчати, засвоювати уроки минулого. Це праця рухівця Сергія Соломахи — патріотизм конкретною справою», — заявив Сергій БУТКО. Він від імені Українського інституту національної пам’яті подякував автору за цей творчий здобуток.
«Авторитетні люди заявлять, що нам вже треба йти у владу, брати відповідальність за долю країни та рідного краю на себе, що ми вже поступово й робимо. Представлене видання і такі презентації, без показухи та з обговоренням реальних проблемних питань, для нас корисні й повчальні», — наголосив від імені ветеранів – учасників бойових дій в російсько-українській війні Володимир МИРОНЕНКО, начальник відділу в Чернігівській області Міністерства у справах ветеранів України.

Видання буде передано у бібліотеки та навчальні заклади Чернігівської області.

Сергій Горобець, Український інститут національної пам’яті
Фото з сайту Чернігівської обласної ради
Категорія: ПОДІЇ | Переглядів: 1843 | Теги: довідник, Чернігівщина, Сергій Соломаха, еліта | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar