18:56 У Чернігові робоча група з перейменувань топонімів розглядає пропозиції громадськості | |
![]() Цього разу найбільше часу було приділено розгляду чисельних пропозицій громадськості щодо нових назв вулиць обласного центру. «Важливо перейменувати стадіон імені Гагаріна та провулок Смірнова (у мікрорайоні Коти у Чернігові) на честь Андрія «Шерифа» Козаченка. Це уболівальник футбольного клубу «Десна», який загинув у лютому цього року, захищаючи місто від російських загарбників», — так обґрунтував одну з восьми своїх пропозицій Сергей Карась, зарубіжний українець, який з 2016 року постійно проживає в столиці Чернігово-Сіверщини, журналіст електронного видання «0462. Сайт міста Чернігова». Він прийшов на засідання робочої групи і виступив. «Всі пропозиції Сергея вигідно відрізняються тим, що системно пропонується міську топоніміку називати на честь або захисників України, або вітчизняних діячів культури, які мають коріння чи відношення до Чернігова і Чернігівщини. Такий підхід співзвучний з рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті. В той чи інший спосіб його ідеї важливо використати в реалізації політики національної пам’яті в обласному центрі. Ми будемо цьому сприяти», — зауважив під час обговорення Сергій Бутко, співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу Інституту. «Активними продовжують бути і представники чернігівської громади. Що найменше 10 листів отримаємо кожного тижня з висловленими побажаннями на перейменування тої чи іншої назви вулиці. На робочих групах обговорюємо кожен лист, кожну пропозицію й більша частина дійсно слушні, їх радо схвалюють члени робочої групи», — пізніше наголосив Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради у власному допису в соціальних мережах. Сергій Горобець, Український інститут національної пам’яті | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |