реклама партнерів:
Головна » 2022 » Листопад » 7 » У Чернігові робоча група з перейменувань топонімів розглядає пропозиції громадськості
18:56
У Чернігові робоча група з перейменувань топонімів розглядає пропозиції громадськості
У Чернігові робоча група з перейменувань топонімів розглядає пропозиції громадськості 3 листопада в Управління культури та туризму Чернігівської міської ради відбулося чергове засідання консультативно-експертної робочої групи з подолання тоталітарної та російської імперської спадщини, співорганізаторами та постійними членами якої є співробітники Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.
Цього разу найбільше часу було приділено розгляду чисельних пропозицій громадськості щодо нових назв вулиць обласного центру.
«Важливо перейменувати стадіон імені Гагаріна та провулок Смірнова (у мікрорайоні Коти у Чернігові) на честь Андрія «Шерифа» Козаченка. Це уболівальник футбольного клубу «Десна», який загинув у лютому цього року, захищаючи місто від російських загарбників», — так обґрунтував одну з восьми своїх пропозицій Сергей Карась, зарубіжний українець, який з 2016 року постійно проживає в столиці Чернігово-Сіверщини, журналіст електронного видання «0462. Сайт міста Чернігова». Він прийшов на засідання робочої групи і виступив.
«Всі пропозиції Сергея вигідно відрізняються тим, що системно пропонується міську топоніміку називати на честь або захисників України, або вітчизняних діячів культури, які мають коріння чи відношення до Чернігова і Чернігівщини. Такий підхід співзвучний з рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті. В той чи інший спосіб його ідеї важливо використати в реалізації політики національної пам’яті в обласному центрі. Ми будемо цьому сприяти», — зауважив під час обговорення Сергій Бутко, співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу Інституту.
«Активними продовжують бути і представники чернігівської громади. Що найменше 10 листів отримаємо кожного тижня з висловленими побажаннями на перейменування тої чи іншої назви вулиці. На робочих групах обговорюємо кожен лист, кожну пропозицію й більша частина дійсно слушні, їх радо схвалюють члени робочої групи», — пізніше наголосив Олександр Шевчук, начальник Управління культури та туризму Чернігівської міської ради у власному допису в соціальних мережах.

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті
Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 1778 | Теги: топонімія, Чернігів, перейменування вулиць | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar