реклама партнерів:
Головна » 2021 » Серпень » 12 » У Чернігові встановлять меморіальну дошку з барельєфом колишнього міського голови Василя Хижнякова
21:34
У Чернігові встановлять меморіальну дошку з барельєфом колишнього міського голови Василя Хижнякова
У Чернігові встановлять меморіальну дошку з барельєфом колишнього міського голови Василя Хижнякова У Чернігові до Дня міста встановлять меморіальну дошку з барельєфом колишнього міського голови Василя Хижнякова. Він головував у Чернігові у XIX сторіччі протягом 12 років — 1875-1887 рр. та залишив по собі велику спадщину.

Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради на своєму засіданні 12 серпня та вніс відповідні зміни до Міської цільової програми з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2019-2021.

Орієнтовні обсяги фінансування на придбання та встановлення меморіального погруддя – 700 тисяч гривень. Скульптуру виготовлятимуть із мармуру. Розмістять її на вході до будівлі управління Державної судової адміністрації в області за адресою Кирпоноса, 16/2.

«Василь Хижняков був одним із тих міських голів, який багато зробив для розвитку Чернігова. За часи його головування були зроблені перший водогін, будували дороги, розвивали міську інфраструктуру. І на той час він робив наше місто туристично привабливим. У досить молодому віці займав різні посади, у тому числі й посаду міського голови, хоча тоді вона називалася по-іншому. Працював у будівлі за адресою Кирпоноса, 16/2. Це приміщення колишнього Нацбанку, й наразі тут розташовується управління Державної судової адміністрації в Чернігівській області. Виготовлятиме меморіальне погруддя скульптор, це процес творчий - але сподіваюся, що урочисте відкриття встигнемо зробити до Дня міста Чернігова наприкінці вересня. Я думаю, що це буде важлива подія для міста, для його історичної спадщини», — зазначив при обговоренні цього питання секретар міської ради Олександр Ломако.

Довідково:
Василь Хижняков на посаді міського голови Чернігова був 12 років. За цей час місто стало більш сучасним, люди отримали не тільки водогін та чисту питну воду, а й телефонізацію та електрифікацію. Саме він втілював у життя незрозумілі багатьом новації — «вдягав» у бруківку вулиці, вимагав нового підходу до господарювання, налагоджував відносини з банкірами, у місті відкрили Страхове товариство, лікарню, міські чоловіче й жіноче училища, налагодили протипожежну охорону, організували ветеринарно-санітарний нагляд. Хижняков був одним із засновників Чернігівської громадської бібліотеки, головою губернської земської управи, членом губернської училищної ради та попечительської ради Чернігівської жіночої гімназії. Крім того, він написав історичну роботу про Чернігів, яку у друкованому вигляді видали у 2016 році.

Народився у дворянській родині чиновника духовного відомства, середню освіту здобув у Київській гімназії, потім навчався на історико-філологічними факультеті Київського університету Св. Володимира. До того, як його стали обирати на виборні посади, працював викладачем Пінської гімназії та Чернігівської класичної чоловічої гімназії.

Помер у 1917 році, поховання знаходиться в с. Павлівка (колишній Ріпкинський район, а нині Любецька громада Чернігівського району).

Джерело: пресслужба Чернігівської міської радиКатегорія: СОЦІУМ | Переглядів: 1850 | Теги: Чернігів, погруддя, історія, Василь Хижняков | Рейтинг: 5.0/1
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar