реклама партнерів:
Головна » 2016 » Січень » 23 » У Прилуках на День Соборності презентували книгу Віктора Моренця «Сім спогадів визвольної війни»
08:55
У Прилуках на День Соборності презентували книгу Віктора Моренця «Сім спогадів визвольної війни»
У Прилуках на День Соборності презентували книгу Віктора Моренця «Сім спогадів визвольної війни» У Прилуцькій центральній районній бібліотеці відбулися урочистості присвячені підписанню Акту злуки 1919 року. Історик Віктор Моренець презентував дві книги: «Сім спогадів визвольної війни» Віктора Моренця про визвольну війну українського народу проти московських окупантів в період 1917 – 1920 років та перший том книги Романа Коваля і Віктора Моренця «Подєбрадський полк» Армії УНР, інформує Суспільний кореспондент.

Дослідник розповів про особливості вивчення документів, спогадів, статей, щоденників та інших архівних матеріалів про війну за Українську державу – від Гуцульщини до Кубані, про українсько-російську війну в 1914 – 1930-х роках, про звичайних українців, які в боротьбі проти російських окупантів ставали героями. Дослідження засновані на спогадах січових стрільців, вояків Армії УНР, учасників повстансько-партизанського руху, кубанських козаків.

Віктор Моренець продемонстрував присутнім низку унікальних архівних документів та світлин про діяльність Українського Вільного Університету в Празі (Чехія) та Української Господарської Академії в Подєбрадах (Чехія).

«У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об'єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об'єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу. Але ми бачимо, що боротьба за цілісність нашої країни продовжується , на жаль, занадто дорогою ціною», – звернувся до присутніх керівник Прилуцької районної організації ВО «Свобода» Юрій Щербина.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 917 | Теги: Прилуки, унр, Моренець Віктор | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar