реклама партнерів:
Головна » 2016 » Січень » 7 » Українці платитимуть за опалення за новою схемою
12:30
Українці платитимуть за опалення за новою схемою
Українці платитимуть за опалення за новою схемою Нові правила нарахування, які дозволять заощадити близько 20% оплати, будуть діяти з 19 грудня, повідомляє ua.112.

Протягом опалювального сезону українці зможуть економити близько 20% вартості послуг з централізованого опалення, повідомив глава Мінрегіонбуду, віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

"Це стало можливим завдяки змінам у порядку нарахування плати за послуги з централізованого опалення для населення, які розробило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства", - сказано в повідомленні відомства.

За словами Зубка, ключовим позитивом рішення є те, що громадяни будуть сплачувати лише за фактично спожите тепло.

Відповідно до нової методології, основними чинниками, які визначають розмір щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, є:
- Фактична температура зовнішнього повітря в розрахунковому місяці (чим тепліший місяць, тим менша плата за послугу в розрахунковому місяці, і навпаки).
- Тривалість опалювального сезону і середньозважена річна витрата теплової енергії протягом опалювального сезону, які враховані в установлених тарифах на опалення для конкретного виконавця, що надає послуги у відповідному населеному пункті.
- Фактична кількість днів надання послуги в розрахунковому місяці.
- Календарна кількість днів у розрахунковому місяці.

"Ми створюємо умови, в яких комунальники повинні працювати так само, як роблять їхні європейські колеги, незважаючи на прогноз погоди і не спалюючи дорогоцінні енергоресурси в повітря. Практику, коли громадяни платили за взяті "зі стелі" цифри, ми припиняємо. Також доводжу до загального відома, що нові правила будуть діяти з 19 грудня, коли були прийняті зміни до постанови Кабінету міністрів України від 21 липня 2005 року № 630", - повідомив Зубко.

За його словами, за надані в грудні 2015 року послуги з централізованого опалення плата буде нараховуватися в період, коли набула чинності відповідна постанова Кабміну.

"Враховуючи те, що розрахунковим періодом є календарний місяць, Мінрегіон вже звернув увагу держадміністрацій, що плата за послуги з централізованого опалення за грудень 2015 року повинна нараховуватися споживачам за новою методологією", - сказав Зубко.

Нагадаємо, раніше Кабмін змінив систему надання соціальної норми у споживанні газу. Тепер виділяється не 200 кубічних метрів газу на місяць, а +1200 кубічних метрів на весь опалювальний сезон.Категорія: СОЦІУМ | Переглядів: 650 | Теги: Кабмін, опалювальний сезон, опалення | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar