реклама партнерів:
Головна » 2016 » December » 10 » Відкриття виставки картин Дмитра Якутовича «Фарби мого життя»
14:11
Відкриття виставки картин Дмитра Якутовича «Фарби мого життя»
Відкриття виставки картин Дмитра Якутовича «Фарби мого життя» 8 грудня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрилася виставка картин Дмитра Якутовича «Фарби мого життя», яка приурочена до Міжнародного дня інвалідів.

У мистецькій презентації взяв участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Дмитро Якутович народився в унікальній мистецькій родині Якутовичів. Батько, Георгій В'ячеславович Якутович, відомий український художник-графік, народний художник України, академік, професор, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, ілюстратор книжок, художник-постановник фільмів «Тіні забутих предків», «Захар Беркут»; співпрацював з такими кінорежисерами, як Сергій Параджанов, Леонід Осика, Юрій Іллєнко. Мати, Олександра Павловська, теж художник-графік. Старший брат Сергій – відомий в Україні художник, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, член-кореспондент Академії мистецтв, працював художником у фільмі «Молитва про гетьмана Мазепу» Юрія Іллєнка.

Виховуючись у талановитій мистецькій родині, у Дмитра рано проявилися здібності. Він отримав спеціальну музичну освіту, добре грав на фортепіано. Йому пророкували велике музичне майбутнє. Але все змінилося коли хлопцю виповнилось 12 років. Після автомобільної аварії Дмитро втратив слух і отримав інвалідність. З музикою довелося попрощатися. Щоб підтримати сина, батьки-художники купили йому фарби та пензлі, довго пояснювати, як ними користуватися не прийшлося, і в перший день він намалював натюрморт з яблуками. Так музика перетворилася в живопис.

Художню освіту батьки дали Дмитрові вдома, вчили самі та у приватних студіях видатних митців – графіка Григорія Гавриленка; живописців Анатолія Лимаріва, Михайла Вайнштейна; скульптора Миколи Рапая.

Довідково
З 1977 року Дмитро Якутович є постійним учасником Всеукраїнських, обласних та міжнародних виставок. З 1990 р. – член Національної спілки художників України, у 1997 р. вступив в УТОГ й став членом спілки нечуючих художників «Натхнення», з 2003 – член Української спілки інвалідів (УСІ) та Народної Академії творчості інвалідів. У 2003-му році став лауреатом Всеукраїнського фестивалю творчості людей з обмеженими можливостями (І премія), одержав кубок від Національної Асамблеї інвалідів. У 2004 р. – лауреатом Міжнародної премії «Філантроп» на фестивалі-конкурсі у галузі художньої творчості інвалідів у Москві (І премія), у 2006 р. – лауреатом Міжнародної премії «BUZA» на конкурсі живопису серед інвалідів в Тірані в Албанії (ІІ премія).

Інформація та світлина Володимира Коваля
Джерело: Чернігівська обласна радаКатегорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 750 | Теги: живопис, Чернігів, Дмитро Якутович | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar