реклама партнерів:
Вийшов друком черговий випуск збірника «Рукописна та книжкова спадщина України» - 13 Березня 2018 - Чернігівський ФОРМАТ - Актуальні новини Чернігова - Новини Чернігова | Події в Чернігові: політика, економіка, аналітика, культура, екологія, туризм | Чернігівські відеоновини | Чернігівcька преса
Головна » 2018 » Березень » 13 » Вийшов друком черговий випуск збірника «Рукописна та книжкова спадщина України»
21:56
Вийшов друком черговий випуск збірника «Рукописна та книжкова спадщина України»
Вийшов друком черговий випуск збірника «Рукописна та книжкова спадщина України» В Інституті рукопису НБУВ вийшов друком 21-й випуск збірника «Рукописна та книжкова спадщина України», інформує Національна бібліотека ім. В.І. Вернадського.

Черговий випуск збірника, репрезентує новітні студії з археографії, джерелознавства, архівознавства, книгознавства та інших спеціальних історичних дисциплін, залучає до широкого наукового загалу дослідження вітчизняних учених з рукописної та книжкової спадщини України. Зокрема, як джерело вивчення київської агіографії XVII ст. розглянутий рідкісний примірник «Житія святого Володимира» 1670 р.; визначені особливості богослужбового співу Києво-Печерської Лаври; запропонована методика атрибуції дефектних видань; на основі інвентарного опису бібліотеки Золочівського василіанського монастиря кінця 60-х – початку 70-х років XVIII ст. реконструйований книжковий репертуар обителі; за даними покрайніх записів виведений образ власниці й дарувальниці кириличної книжки в Україні XVIII ст.; актуалізоване питання іконографічного вивчення сюжетних середників на українських шкіряних оправах XVI–XVII ст. До публікації представлені листи М. Драгоманова до М. Водовозова та невідомі науковій спільноті універсали гетьмана Івана Скоропадського з фондів Інституту рукопису НБУВ.

Розділ, присвячений 100-річному ювілеєві НАН України та НБУВ, що відзначатиметься наступного року, складається зі статей з історії української науки взагалі та бібліотечної справи зокрема.

Розрахований на істориків, філософів, філологів, мистецтвознавців, культурологів, а також на широкий загал, який цікавиться вітчизняною історією.

За словами відомого дослідника Сергія Павленка: "Відомі історики Ю.Мицик та І.Тарасенко знову порадували двома добірками документів про 17-18 століття. Особливо багато цікавих подробиць про ЧернігІв та його округу, зокрема Петрушин, Седнів, хутір Глєбовський, дослідники відшукають в опублікованих універсалах, купчих і т.п.".Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 461 | Теги: історія, біблітека Вернадського, Сергій Павленко | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar