20:36 Виставка про забуту війну | |
![]() Нагадав Юрій Соболь і про те, що сто років тому Україна, на відміну від держав, що утворилися після розпаду Автро- Угорської імперії, не втримала свою незалежність. "Війна показує: без своєї міцної армії незалежність неможлива", - наголосив керівник заповідника "Чернігів стародавній". До речі, на виставці представлені і фото дідів і самого Юрія Олексійовича - з георгіївськими хрестами, вони підтверджують: Чернігівщина не була осторонь тої великої війни. Яка, між іншим, називалася раніше великою вітчизняною... Виставка створена в основному на колекції Володимира Руденка (на фото). Він каже: "Я хотів показати війну не з парадного боку - з генералами, імператорами, орденами, а так, як вона пройшла через життя звичайних людей. Тому є навіть таке унікальне фото, як офіцери танцюють ...танго у землянці". Виставка представляє багато унікальних пожовтілих фотографій, як, на жаль, важко визначити кому належали і яка доля зображених на ній людей. Володимир Руденок: "Часто з фронту надсилали фото за написом - мовляв дорогим батькам від сина Петі. А як того Петю було прізвище - на фото не вказано". Є на виставці і багато несподівних речей, як ось малесенький гребінець для догляду за вусами чи листівки французькі та англійські. Кокарди, бляхи, газети - все це можна роздивитися на виставці в чернігівському Колегіумі. ...До речі, на відміну від України, у Європі відзначають сторіччя закінчення першої світової війни - у Париж з'їдуться лідери 60 держав, в тому числі буде і Президент України Петро Порошенко. Як і його колега з Росії... Василь ЧЕПУРНИЙ, "Сіверщина" Фотографував Сергій Черняков, Чернігів стародавній. | |
|
![]() |
|
Всього коментарів: 0 | |