реклама партнерів:
Головна » 2018 » Листопад » 10 » Виставка про забуту війну
20:36
Виставка про забуту війну
Виставка про забуту війну "Це перша війна, що стала такою масовою бійнею, - наголосив на відкритті виставки про 100-річчя першої світової війни у навчальному класі Колегіуму генеральний директор Національного архітектурно- історичного заповідника "Чернігів стародавній" Юрій Соболь. - У ній загинуло 18 мільйонів. І пройшлася ця війна також Україною. Та маємо пам'ятати ще й те, що у цій війні українці Австро- Угорської імперії воювали проти українців Російської імперії. Це також один з уроків війни, яку я вважаю незаслужено забутою".

Нагадав Юрій Соболь і про те, що сто років тому Україна, на відміну від держав, що утворилися після розпаду Автро- Угорської імперії, не втримала свою незалежність. "Війна показує: без своєї міцної армії незалежність неможлива", - наголосив керівник заповідника "Чернігів стародавній".

До речі, на виставці представлені і фото дідів і самого Юрія Олексійовича - з георгіївськими хрестами, вони підтверджують: Чернігівщина не була осторонь тої великої війни. Яка, між іншим, називалася раніше великою вітчизняною...

Виставка створена в основному на колекції Володимира Руденка (на фото). Він каже: "Я хотів показати війну не з парадного боку - з генералами, імператорами, орденами, а так, як вона пройшла через життя звичайних людей. Тому є навіть таке унікальне фото, як офіцери танцюють ...танго у землянці".

Виставка представляє багато унікальних пожовтілих фотографій, як, на жаль, важко визначити кому належали і яка доля зображених на ній людей. Володимир Руденок: "Часто з фронту надсилали фото за написом - мовляв дорогим батькам від сина Петі. А як того Петю було прізвище - на фото не вказано".

Є на виставці і багато несподівних речей, як ось малесенький гребінець для догляду за вусами чи листівки французькі та англійські. Кокарди, бляхи, газети - все це можна роздивитися на виставці в чернігівському Колегіумі.

...До речі, на відміну від України, у Європі відзначають сторіччя закінчення першої світової війни - у Париж з'їдуться лідери 60 держав, в тому числі буде і Президент України Петро Порошенко. Як і його колега з Росії...

Василь ЧЕПУРНИЙ, "Сіверщина"
Фотографував Сергій Черняков, Чернігів стародавній.Категорія: КУЛЬТУРА | Переглядів: 671 | Теги: Чернігів стародавній, перша світова війна, виставка | Рейтинг: 0.0/0
Допомога проекту Чернігівський Формат - благодійний внесок

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.Всього коментарів: 0
avatar